Beiratkozás
Látogatók
Statisztika
2011. márciusa óta Ön a látogató számláló
látogatónk!

Látogatottsági adatok
Bejelentkezés

SULIRÁDIÓ

 SULIRÁDIÓ

 1. március 27.

 

Sziasztok kedves dózsás diáktársak! A sulirádió márciusi utolsó adásával jelentkezünk.

Kedves diákok! A takarékossági hőmérő akciónk keretében, az elmúlt két hét tapasztalatait osztja meg velünk Szilágyi András 7. b osztályos diákunk, aki Bognár Bálint osztálytársával együtt vállalta, hogy ellenőrzi az alsó és felsős épület valamint az udvar tisztasági állapotát valamint azt is, hogy miként takarékoskodtatok vízzel, villannyal, fűtéssel az elmúlt időszakban.

Szilágyi András beszámolója Kérünk Benneteket, hogy figyeljünk jobban arra, hogy a radiátorokat ne tekergessük indokolatlanul, s ne folyassuk a vizet a mosdókban sem,néhol még találtunk szemetet is az udvaron,kérünk mindenkit haszlja az udvari szemétgyűjtőket. i

A felsős évfolyamoknak meghirdetett és diákönkormányzatunk által támogatott, labdarúgó házibajnokságra szerdán 14 órától kerül sor az 1. sz tornateremben. Köszönjük Csapó Mariann és Orbán Zsolt testnevelő tanárok előkészítéshez és a lebonyolításhoz nyújtott segítségét. A mai napon a szervező tanárok még elfoagadnak jelentkezést a focitornára. A csapatoknak sportszerű küzdelmet a szurkolótábornak gólokban gazdag mérkőzéseket kívánunk.

Kedves Gyerekek!

A dominó kirakó verseny az idén is megrendezésre kerül, a Föld napja alkalmából, a fenntarthatósági témahét keretében.

A téma: A Föld a tét!

Az immár hagyományoknak megfelelően minden osztályból 1 csapat nevezhet, mely 3 fős lehet.

Az 1.-2. évfolyam: működő vagy sík alakzatot

3.- 4. évfolyam: csak működő alakzatot készíthet.

A verseny időpontja: április 27., csütörtök 14 óra

A verseny helyszíne: IV tornaterem.

Nagy izgalommal vár Benneteket Kishalmi Andi néni és Bettes Andi néni, hiszen minden évben remek ötlettel készültettek.

A résztvevő osztályok a csapattagok nevét, és a már megalkotott csapatnevet április 6. –ig vigyék a 3. d osztályba Kishalmi Andi néninek. Szorgos, kitartó gyakorlást, jó közös munkálkodást és izgalmas ötleteket kíván Kishalmi Andi néni

Amint arról Döbrönténé Braun Szilvi néni értesített bennünket az elsősök számára meghirdetett matematika verseny eredményhirdetésére, március 28-án, kedden du. 2 órára várják az elsősöket a  könyvtárba.

Az Okoskodó játékunk elmúlt havi feladványai közül a legtöbb jó megfejtést  Németh Lili 4.b, Molnár Diána 5 .c, Segesdi Lili 5.c és Marton Dániel 5. b osztályos diákunk küldte, szívből gratulálunk és a diákönkormányzat ajándékait a holnapi napon 15 órakor vehetik át tőlem a diák önkormányzati faliújságnál.

A múlt heti kérdésünkre adott helyes megfejtést és a jó választ küldők neveit a 4. b osztályosoktól halhatjuk, s ők teszik fel az Okoskodó játékunk következő heti feladványát is.

 1. b osztályosok: A kockás liliom volt az év vadvirága, s 2017-ben pedig a hóvirág lesz. Sok helyes megfejtés érkezett, szám szerint 24-en küldtetek jó választ, a neveitek olvashatóak lesznek a honlapon és a DÖK faliújságon is.

Helyes megfejtés az év vadvirága 2016-ban a kockás liliom, 2017-ben a hóvirág lesz.

Helyes megfejtőink:

 • Bánó Viktória
 • Mária Kata
 • Martonosi Emma
 • Font Lili
 • Marton Dániel
 • Kerékgyártó Fanni
 • Magyar Lili
 • Somlai Gellért
 • Mária Ádám
 • Sági Letícia
 • Dragodán Máté
 • László Szamanta
 • Győrössy Zsanett
 • Geng Szilvia
 • Bella Boglárka
 • Dobos Benedek
 • Krizmanich Kata
 • Kovács Anna
 • László Nikolett
 • Vadas Márk
 • Arnhoffer Márton
 • Érsek Mózes
 • Endrész Orsolya

 

Eheti kérdésünk pedig melyik volt 2016-ban és melyik lesz az év fája 2017-ben. Csütörtök délig várjuk megfejtéseiteket.

Március 23-án rendezték meg Veszprémben a Gulyadombon a Megyei Mezei Diákolimpiát. Biernbauer Zsombor 3.b osztályos tanuló korcsoportjában a 7. helyezést,míg a korosztályában 2. helyezést ért el a 2 km-es távon.

Biernbauer Dalma 5.b osztályos tanuló szintén a 2 km-es távon korcsoportjában a 7. helyezést, míg korosztályában megyei 1. helyezést ért el. Március 25-én Tatabányán Dunántúli Régiós Mezei Futóversenyen 2 km-es távon Biernbauer Zsombor 5. helyezett lett egyéniben, míg csapatban 2-ak lettek. Biernbauer Dalma 2,5 km-es távon egyéniben 3. helyezett lett, míg a VEDAC a csapatával az 1. helyezést sikerült megszerezniük. Gratulálunk a nagyszerű sporteredményekhez a fiataloknak.

 

 Megköszönve figyelmeteket köszöntsük együtt a tavaszt. Várnai Zseni versével

Tavasszal mindig arra gondolok,
hogy a fűszálak milyen boldogok:
újjászületnek, és a bogarak,
azok is mindig újra zsonganak,
a madárdal is mindig ugyanaz,
újjáteremti őket a tavasz.

Várnai Zseni

Szeretettel köszöntjük és sok örömet és boldogságot kívánunk  Zsuzsa nénivel együtt a név- és születésnapjukat ezen a héten ünneplő diákjainknak! Szép és mosolygós napot, élményekkel teli hetet kívánunk! Megköszönve figyelmeteket átadom a szót Márta néninek.  

 

Hunyadvári Ádám                                         Lambert Zsuzsanna

6.c osztályos diák                               felsős diákönkormányzati vezető

Hozzászólás (bejelentkezés szükséges!)

(Megjelenés előtt el kell fogadni egy adminisztrátornak!)

Spacebuzz
Europe Code Week
Pályázatok
Képek gyüjteménye
Arhívum