Beiratkozás
Látogatók
Felhasználó: > 3 vendég3 robot
Statisztika
2011. márciusa óta Ön a látogató számláló
látogatónk!

Látogatottsági adatok
Bejelentkezés

Megyei németverseny

Pfiffikus – Deutsch macht Spaß                                                Fényképeklogo

Megyei németverseny a Dózsa iskolában

  1. március 31-én megyei németversenynek adott otthont iskolánk. A versenyt negyedikeseink vidám színdarabja nyitotta meg.

A 3-4.-es gyerekekből álló csapatok, játékos, kreatív feladatokat oldottak meg a különböző állomásokon „Állatok a mesében” témában.  Az egyik állomáson bemutathatták a témához előre elkészített posztereiket is. A délután az együttműködés, az alkotás, az izgalom és a vidámság jegyében telt.

A versenyen elért helyezések:

1. helyezés: Nivegy-völgyi Nemzetiségi Iskola Balatoncsicsó

2. helyezés: Herendi Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola

3. helyezés: Noszlopi Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola Magyarpolányi Kerek Nap Tagintézménye

4. helyezés: Hriszto Botev Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola

5. helyezés: Hauser Lajos Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola Úrkút

A Dózsa iskola csapatára nagyon büszkék vagyunk, ők is kiválóan helyt álltak a versenyen, teljesítményükért külön díjat kaptak. Felkészítő tanáruk: Kisné Hudák Katalin.

Az érdekes feladatok összeállításában és a verseny lebonyolításában a német nemzetiségi és az alsós munkaközösség tanárai vettek részt. Név szerint: Dr. Kovácsné Balázs Tünde tagozatvezető, Bokor Zsuzsanna, Horog Zsuzsanna, Takács Brigitta, Kovács Teréz, Holicsekné Sebestyén Annamária, Fertig Erzsébet, Török Patrícia, Kisné Hudák Katalin, Baum Csabáné, Lenkei Judit.

Köszönettel tartozunk a verseny támogatóinak: A Veszprém Megyei Német Nemzetiségi Önkormányzatnak, iskolánk alapítványának és nem utolsó sorban Szekeresné Kövécs Éva játékkészítőnek a szép ajándékokért.

Lenkei Judit

Hozzászólás (bejelentkezés szükséges!)

(Megjelenés előtt el kell fogadni egy adminisztrátornak!)

Spacebuzz
Europe Code Week
Pályázatok
Képek gyüjteménye
Arhívum