Furulya szakkör

A szakkör alapvető célja a zene megszerettetése, a ritmuskészség, a zenei hallás fejlesztése, a magyar zenei kultúra alapjainak megismertetése.

Fellépünk osztályrendezvényeken, iskolai koncerteken, s – amennyiben lesz rá lehetőség – az iskolai Bekukkantó rendezvényen.

Népi játékok, mondókák, gyermekdalok, sok zenehallgatás szerepel a programunkban. Legfontosabb tevékenységünk természetesen az, hogy megismerkedhetnek a furulyázás alapjaival.
A nagyobbak (3-4. o.) már a többszólamú játékkal is próbálkoznak.

A kisebbek (2. o.) az alapok elsajátítása után furulyával már néhány egyszerű gyermekdalt el tudnak majd játszani.

Reményeim szerint a munka sikeresen folytatódik tovább Kodály Zoltán gondolatainak szellemében:

„Ha a legfogékonyabb korban a 6 és 16 év közt egyszer sem járja át a gyermeket a nagy zene éltető árama, akkor később már alig fog rajta.”

Halmayné Badacsonyi Márta