Nyárköszöntő muzsikus délután

Képkivágás2016. június 10-én délután tartottuk iskolánk Kodály – termében a Nyárköszöntő hangversenyt. A koncert megszervezésének célja. megmutatni a szülőknek, hogy egy év alatt mennyit fejlődött a kórus, mit tudnak a Furulya szakkör tagjai, valamint lehetőséget adni a zeneiskolába járó diákjainknak, hogy megmutathassák, mit tudnak.

Elhangzottak kánonok, Kodály és Szőnyi Biciniumok, megzenésített versek, és idén először filmek betétdalai is.  Újdonság volt az is, hogy a népdal csokrot citera kísérettel énekelhettük. Köszönet érte Kovácsné Varga Juditnak.

Minden évben gyarapodik a fellépők száma, egyre bátrabbak zenét tanuló gyerekeink. A mostani hangversenyen 28 hangszeres produkciót hallgathattunk meg.

A koncert utolsó műsorszáma egy tradicionális kánon, a Gyümölcskánon volt. Miután a kórus bemutatta, újra énekeltük a közönséggel. Nagy élmény volt a gyermekeknek, hogy ilyen módon a szüleikkel együtt muzsikálva egy közös örömzenéléssel zártuk le az éves kórusmunkát.

Bojnéczné Ficzere Judit