“Mondj nemet az erőszakra!” c. előadás

P1220466 catsA veszprémi Zonta Club, – amellyel előremutató és értékteremtő a kétéves együttműködésünk- ajánlotta fel iskolánknak egy előadás lehetőségét, melyet közös szervezésben hirdettünk meg.

A családon belüli erőszak az iskolai bántalmazás s a világháló veszélyei és azok kivédésének lehetőségei voltak annak az előadásnak a témai, amelynek a közelmúltban, november 26-án adott teret és lehetőséget iskolánk.

P1220485A Club csatlakozott Zonta says no nemzetközi kampányhoz, s ennek keretében kérte fel Péter Katalin rendőr alezredes asszonyt a fenti témákban történő előadás megtartására, melyet a pedagógusoknak, szülőknek, iskolaigazgatóknak és a téma iránt érdeklődőknek ajánlottunk.P1220453

Igényes nyitánya volt a rendezvények a Cholnoky Mozgásművészeti Stúdió (Művészeti vezető Kiszelyné Czibik Tünde) tehetséges növendékeinek tánc bemutatója, melynek gondolatisága, miszerint a harmónia kell, hogy uralja a világunkat, jó felvetése volt a programnak.

Lengyel Károly iskolaigazgató, mint házigazda köszöntve a jelenlévőket, megköszönte a Zonta Club iskolánknak nyújtott eddigi támogató segítségét (Ambu-baba, virágládák, 8. osztályosok kirándulásának támogatása) Sulákné Hontai Mária pedig néhány mondatban bemutatta a 20 éves civil szervezet sokrétű jótékonysági tevékenységét.

P1220490Az ezt követő előadásban Péter Katalin r. alezredes utalt rá, hogy a legfontosabb a korai esetfelismerés, ne hunyjunk szemet a bántalmazás felett és szülőként, pedagógusként is figyeljünk a korai figyelmeztető jelekre.

Mivel a napi életünkben is különös aktualitása van az érintett témáknak, és az osztályfőnöki órákon az iskola rendőr is hasonló témákról beszélget a felső tagozatos tanulóinkról, talán tudtunk tenni valamit a bűnmegelőzés érdekben és a veszélyek kivédésében.

Az alezredes asszony által írt „Itt a jövős a tét! „ kiadvány amely bűnmegelőzési és áldozatvédelmi tanácsokkal látja el a szülőket és pedagógusokat iskolánkban is elérhető és hozzáférhető.

Köszönjük a veszprémi Zonta Clubnak a felkínált lehetőséget, alezredes asszony tájékozatója konkrét útmutatást adott a felmerülő iskolai krízis helyzetek kezelésére.

Lambert Zsuzsanna
                                               diákönkormányzatot segítő tanár