Beiratkozás
Látogatók
Felhasználó: > 2 vendég1 robot
Statisztika
2011. márciusa óta Ön a látogató számláló
látogatónk!

Látogatottsági adatok
Bejelentkezés

Találkozás Kanyár Erikával

image1

A német nemzetiségi tagozat meghívására ismét vendégünk volt Kanyár Erika, a Sváb golgota című dokumentumregény szerzője. Évtizedeken át középiskolai tanárként dolgozott, de mindig érdekelte a történelem illetve saját családjának története, a gyökerei. Könyvében a németek legtragikusabb élményét, a kitelepítést eleveníti fel.
Egy átélő szemtanú visszaemlékezése alapján meséli el, hogyan érintette családjának környezetét és keresztanyját a rájuk kényszerített elűzés. Korabeli fényképek kivetítése és Farkas Luca 6.a, valamint Mann Lotti 8.a osztályos tanulók által felolvasott részletek tették élményszerűbbé a beszélgetést.

Hozzászólás (bejelentkezés szükséges!)

(Megjelenés előtt el kell fogadni egy adminisztrátornak!)

Spacebuzz
Europe Code Week
Pályázatok
Képek gyüjteménye
Arhívum