Témanap a 75 éves évforduló jegyében

Iskolánk alapításának 75 éves évfordulója alkalmából december 13-án rendezett műveltségi vetélkedőn a felső tagozatos tanulók osztályonként, csapatban vagy egyéni versenyzőként vállalták a megmérettetést.

A sokszínű és ismereteket gazdagító feladványok megoldása izgalmas kihívást jelentett a résztvevőknek. A forgószínpadszerűen zajló vetélkedő állomásain a felső tagozaton tanító kollégák által kidolgozott feladatsorokat megoldva lehetett továbbhaladni. A sikeres részvételen túl, a felsős diákönkormányzat – elismerve a teljesítményeket- a december 19-i iskolai karácsonyi ünnepségen jutalmazta a témanap első három helyezettjét.

A történelmi műveltségi versenyen résztvevő 6. és 7 osztályos csapatok elismerő oklevelet és ajándékcsomagot vehettek át Némethné Kárpáti Gyöngyi tanárnőtől

7. évfolyamon
1. helyezett: Történások 7.a
2. helyezett: Helyszínelők 7.b
3. helyezett: Agymenők 7.a

6. évfolyamon
1. helyezett Kecskések 6.c
2. helyezett: Csillámpónik 6.a
3. helyezett: Zsákos Frodók 6.a

A sportos ügyességi feladatokat és feladványokat sikeresen teljesítették a 5. és 8. évfolyamok.
Az értékelés és jutalmazás ezen az állomáson már a vetélkedő napján megtörtént.
A sport totót a történelem verseny keretében töltötték ki a 6. és 7. osztályosok csapatok.

A 7. b osztályosok Pitypang csapata, név szerint:
Nagy László Botond, Szarvas Vilmos, Horváth Benjamin, Szakács Patrik, Varga Boldizsár
valamint a 6. a osztályosok Zsákos Frodók nevet viselő csapatának tagjai:
Szöllőskei Levente, Viola Krisztián, Fekete Lőrinc, Kerekes Márton, Jankovics Gábor és Erős Csanád,
az előbbi 7 az utóbbi 8 pontot ért el a totó kitöltésével.
Gratulálunk Nagy Róbertné Tünde néni egy ötös jeggyel is jutalmazza a fenti tanulók teljesítményét.

Ezek után Veress József igazgatóhelyettes úr értékelte alapításának 25 éves jubileumát ünneplő iskolatörténeti múzeum anyagához kapcsolódó totó kitöltését és adta át az osztályoknak megérdemelt jutalmát és az oklevelet.

Az 5. és 6. osztályosok informatikai feladatokat oldottak meg egyénileg, a témanap keretében.
A következő eredmények születtek:

5. évfolyamon:
1. helyezett: Bíró Márton, 5. a osztály
2. helyezett: Holtversenyben:
Szauter Benedek 5.a,
Wolher Armando 5.b és
Horváth Kristóf 5. b. osztály

6. évfolyamon:
1. helyezett: Varga Bálint 6.c osztály
2. helyezett: Nyírő Ágnes 6.c osztály
3. helyezett: Holtversenyben:
Király Tamara 5.c osztály és
Dobos Karolina 6.a osztály

Végezetül az 5. és 8. osztályosok csapatai a műveltségi terület sokrétű feladványaival birkóztak meg sikeresen.
Halmayné Badacsonyi Mária igazgatóhelyettes adta át a csapatoknak az oklevelet és a jutalomcsokoládét.

5. évfolyamon:
1. helyezett: Tudományosok csapata 5. a (4 fő),
2. helyezett: Furfangos ötösök 5. a (5 fő)
3. helyezett: Királyok csapata 5. b (4 fő)

8. évfolyamon:
1. helyezett: Lakatos család 8. a (5 fő)
2. helyezett: Töltött káposzták 8. b (4 fő)
3. helyezett: 5 dáma csapata 8. b (5 fő)

Gratulálunk a szép teljesítményekhez.

Szeretném megköszönni valamennyi tanárkollegának, hogy lelkes szervező munkájával és a lebonyolításban vállalt segítő közreműködésével hozzájárult a sikeres lebonyolításhoz és méltó megemlékezéshez.

Külön köszönet illeti Kis Attila tanár úrnak az ötletért, s bízva abban, hogy diákjaink sok új ismerettel és élménnyel gazdagodtak.

Lambert Zsuzsanna
Felsős DÖK vezető