Életmentő „baba” a ZONTA Clubtól

A veszprémi ZONTA Club felajánlásának köszönhetően 2014. november 12-én vehette át iskolánk tanulóközössége az újraélesztés tanításához és gyakorlásához használható ambubabát.

Amint azt Sulákné Hontai Mária, a ZONTA Club veszprémi elnöke elmondta, az adófizető magánszemélyek által a ZONTA Clubnak mint kedvezményezetteknek felajánlott SZJA 1%-ából történő ambubaba vásárlását azért támogatták, mert a tanuló ifjúság felkészítését az életvédelemre kiemelten fontos feladatnak tartják.

Az ünnepélyes átadás tanórai keretben történt, ahol a 8.a osztály tanulói elsőként próbálhatták ki az új eszközt Licsárné Hegyi Erika iskolai védőnő irányításával. A múlt tanévben már biológiaórán foglalkoztunk az elsősegélynyújtás alapjaival, gyakoroltuk az újraélesztést, de eszköz hiányában ez nem volt hatékony.

Az ambubaba segítségével a tanulók olyan szinten tudják elsajátítani az újraélesztés technikáját, hogy szükség esetén, azt a valóságos helyzetben is rutinosan tudják majd alkalmazni.

Az iskola tervei között szerepel, hogy a Dózsában végzett diákok mindegyike elsajátítsa az újraélesztés technikáját, valamint a tanároknak is indítanak elsősegélynyújtó tanfolyamot.

Az ünnepélyes átadás végén dr. Kristóf Mihályné, a magyarországi ZONTA Clubok leköszönő elnöke, mint magánszemély, fölajánlott 50 000 Ft-ot a nyolcadik évfolyamnak, ha minden tanuló megtanulja az újraélesztést.

Nagyné Csapó Marianna                                               Lampert Zsuzsanna

biológiatanár                                                                    DÖK vezető