Beiratkozás
Látogatók
Felhasználó: > 2 vendég1 robot
Statisztika
2011. márciusa óta Ön a látogató számláló
látogatónk!

Látogatottsági adatok
Bejelentkezés

Horvát-magyar projekt

Horvát-magyar projekt

A horvát diákok április 3-án érkeztek. Több órás késés után gördült be a buszuk iskolánk elé. Kissé félszegen keresték egymást vendégek és vendéglátók. A gyors ebéd után a családoké lett a főszerep, akik 6 napra biztosították a gyerekeknek az otthont. Késő délután a várost mutatták be tanulóink és lehetőségük volt egy kicsit az ismerkedésre is. Pénteken reggel két csoportban indult a munka, amire ők is és mi is hónapok óta készültünk. A diákok bemutatták településüket és iskolájukat. Természetesen az előadás illetve minden kommunikáció német nyelven folyt. A nagyobbaknál egyáltalán nem merültek fel nyelvi nehézségek, a kisebbeknél szükség volt még tanári segítségre. A délelőttöt horvát-magyar-német szótár készítésével zártuk. Délután egy balatoni kirándulás következett. A mi „tengerünk” nagyon tetszett vendégeinknek. A hajózás és a tihanyi apátság teljesen elvarázsolta őket. Este a nagyobbak pizzázni mentek, még olyan tanulók is elkísérték őket, akik nem fogadtak vendégeket. Hétvégén a családok szerveztek programokat. Volt állatkerti séta, sportprogram, győri kirándulás, piknikezés, bobozás, kalandpark, falmászás. Hétfőn Budapestre utazott az egész horvát delegáció. A sok program miatt jelentős késéssel érkeztek meg a búcsúestre, ami így nagyon lerövidült. Kicsit csalódottak voltunk, mert vidám, tréfás feladatokkal készültünk. A vendéglátó családok vacsorával lepték meg az est résztvevőit, ami pazar lakomát jelentett. Kedden városunk polgármestere fogadta a csoportot a városházán, majd a herendi porcelánmanufaktúrát tekintettük meg. Ismét egy élmény dús nap volt. Ebéd után még közös foci, kosarazás, beszélgetés, aztán eljöttek a búcsú percei. Néhány könnycsepp is megjelent a csillogó szemekben. Az utolsó, majd még egy utolsó ölelés után már csak az integetés maradt. Első közös munkánk jól sikerült, a tapasztalatok alapján formáljuk a további együttműködést és készülünk következő projektre, amire szeptemberben kerül sor Horvátországban.

A horvát 6. osztályos diákok beszámolója az ő iskolai honlapjukon. Németre kísérő tanáruk, Ivana fordította:

Wir waren in Ungarn!

Hozzászólás (bejelentkezés szükséges!)

(Megjelenés előtt el kell fogadni egy adminisztrátornak!)

Spacebuzz
Europe Code Week
Pályázatok
Képek gyüjteménye
Arhívum