Beiratkozás
Látogatók
Statisztika
2011. márciusa óta Ön a látogató számláló
látogatónk!

Látogatottsági adatok
Bejelentkezés

Nemzetiségi iskolák a Dózsában

 Német nemzetiségi iskolák találkozója

Idén iskolánk volt a házigazdája a veszprémi német nemzetiségi iskolák találkozójának. A vendéget Veress József igazgató úr németül köszöntötte. Minden iskola 5 fővel képviseltette magát. Téma a mesterségek volt. Először vegyes csapatokat alakítottunk, majd egy feladatlap megoldása következett. Képek és fogalmak párosítása, rejtvény, szógyűjtés tette próbára a versenyzőket. Biztosan felfigyeltek a diákok arra, hogy több kérdés kapcsolódott a könyvekhez, a nyomtatáshoz. Nos ez nem a véletlen műve volt. Az elméletet gyakorlat követte! Heim Ferenc segítségével megismerkedtünk a könyvkötészet rejtelmeivel és minden tanuló saját maga is készített egy bőrkötéses könyvecskét. Szakszerű útmutatással követték egymást a munkafolyamatok. Az eredmény nem maradt el, szép alkotások születtek. Az értékelés után jólesett az uzsonna, a közös beszélgetés. Köszönöm minden kollégámnak az aktív közreműködést.
Viszontlátásra jövőre a Botevben!

dr. Kovácsné Balázs Tünde tagozatvezető

 

A képre kattintva több fotó is látható az eseményről

Hozzászólás (bejelentkezés szükséges!)

(Megjelenés előtt el kell fogadni egy adminisztrátornak!)

Spacebuzz
Europe Code Week
Pályázatok
Képek gyüjteménye
Arhívum