Sváb györekerek nyomában – Nemzetiségi kirándulás

Az iskola német nemzetiségi tagozatának hatodikosai, a 6.a osztály egy október eleji napon útra kelt, s közelebbről is megismerkedett néhány környékbeli településsel.

Baláca pusztán történelmi ismereteiket bővíthették a gyerekek, miközben  a római kori villagazdaság életével ismerkedtek vagy a régi rómaiak viseletét próbálgatták.

Tavalyi nemzetiségi kirándulásunk – mikor Bándra és Márkóra látogattunk – folytatásaként idén néhány Balaton-felvidéki  települést vettünk célba. A veszprémfajszi kálvária megmászása után megnéztük a zánkai néprajzi gyűjteményt, Barnagon és Vöröstón pedig felidéztük a német nemzetiségi hagyományokról tanultakat, sétánk során pedig a két kis sváb falu jellegzetes német vonásait próbáltuk felfedezni.

Az iskola kapuin kívül tartott történelem- és németórák jó hangulatban teltek, s remélhetőleg segítettek az eddig szerzett ismereteket elmélyíteni, bővíteni.

DSCN4985 DSCN5003

Bokor Zsuzsanna, a 6.a osztályfőnöke