Jeder ist anders-gyermekmusical a dózsában

Tájékoztató

Ezúton szeretnénk tájékoztatni az érdeklődőket, hogy a Veszprémi Dózsa György Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola tanulói, tagozatunk tavalyi nemzetiségi gálaműsorára egy musicallel készültek. A zenés mesejáték nagy sikert aratott, ezért ősszel még egy előadást tervezünk.

A „Jeder ist anders” című gyermekmusicalt a Goethe Intézet munkatársai dolgozták ki és állították színpadra Budapesten 2012-ben. A mi iskolánk az országban másodikként vitte ezt a zenés darabot színpadra, a Goethe Intézet gyönyörű díszleteivel és jelmezeivel.

A kedves kis történetet 4. és 5. osztályos gyerekek mutatják be, amely jól követhető és élvezhető a 6-11 éves korosztály számára. Tapasztalataink szerint motivációul is szolgálhat számukra a nyelvtanuláshoz.

Az előadásra a Pannon Várszínházban kerül sor 2013. november 22-én pénteken 15 órakor. Időtartama kb. 45 perc.

A darabot színpadra vitte:Lenkei Judit és Ruzsicsné Ring Éva

A produkció megvalósításába segítettek: Baum Csabáné, Oszkó Beáta, Szabóné Fuit Zsuzsanna

Dr. Kovácsné Balázs Tünde német nemzetiségi tagozatvezető