Német nemzetiségi Gálaműsor

15 éves a német nemzetiségi tagozat

Látványos gálaműsorral ünnepelte iskolánk nemzetiségi tagozata a jeles évfordulót. Szinte valamennyi diákunk színpadra lépett június 8-án a Pannon Várszínházban. Köszönetet mondtunk az iskola akkori vezetőinek, akik a szülői kezdeményezést támogatták. Veress József igazgató úr beszéde után dr. Albert Vendel, a Veszprém Megyei Német Nemzetiségi Önkormányzat elnöke méltatta a tagozat munkáját, melyet díszoklevél átadásával is jutalmazott.

Először az 1.a és a 2.a osztály közös, táncos produkciójának tapsolt a közönség, melyet Fertig Erzsébet és Piri Orsolya tanított be. Ezután a 3.a és a 4.a osztály tanulói által előadott Hans Hase gyermek musical következett. A hónapok óta folyó szorgalmas, lelkes próbáknak meglett az eredménye! Magas színvonalú előadásnak lehettünk tanúi. A színültig megtelt nézőtér lenyűgözve ovációzott. A gyerekek mellett köszönet illeti a felkészítőket, dr. Kissné Letykó Juditot, Ruzsicsné Ring Évát és Módri Györgyit, a Petőfi Színház művésznőjét, aki a mű színpadra állításában segédkezett. Köszönjük dr. Morvai Editnek, a Goethe Intézet munkatársának a forgatókönyvet, a díszleteket és a jelmezeket. Örülünk, hogy személyes jelenlétével megtisztelte rendezvényünket és nagy elismeréssel gratulált. A második részben egy sváb esküvőt mutattak be a felső tagozat tanulói, melyet táncok egészítettek ki. Köszönjük Schönwald Antalnénak, aki a Pulán megtartott hagyományos sváb esküvő legapróbb részleteit is megosztotta velünk és így teljesen autentikus, nyelvjárásban előadott jelenetet láthatott a publikum. Az előadás érdekessége volt, hogy ő maga is szerepelt benne a Deutschklub néhány tagjával együtt. A szűnni nem akaró taps jól esett minden szereplőnek. A gyerekeket felkészítette dr. Kovácsné Balázs Tünde, Fertig Erzsébet, Piri Orsolya és Bokor Zsuzsanna. A gálaműsor egy kedves, vidám dallal zárult, amit együtt énekelt a tagozat valamennyi tanulója és tanára. A 15 csillagszórós tüzijáték hangulatos zárókép volt, melyet Horog Zsuzsanna koreografált.

Köszönjük minden kolléga együttműködését, akik a szervezésben, a gyerekek felügyeletében, a nézőtéren segítettek, és akik a színfalak mögött helytálltak.

Köszönjük két egykori tanítványunknak, Baum Krisztinának és Horváth Dorinának, a műsorvezetést.

Köszönjük a szülőknek a bizalmat, hogy gyerekeinket ránk bízták, hogy eljöttek és a rendezvény végén, pompás vendéglátást biztosítottak a fáradt, de még mindig lelkes tanítványainknak.

Valamennyien hozzájárultak a sikerhez!

dr. Kovácsné Balázs Tünde tagozatvezető

gála 083 gála 059 gála 061 gála 014 gála 025 gála 001 gála 170 gála 182 gála 157 gála 121 gála 133 gála 113