Pályaválasztás – új szemlélettel

Iskolánkban idén új kezdeményezés indult az iskolavezetés támogatásával. Sajátsága, hogy a hetedik évfolyam tanulói lehetőséget kapnak közvetlen tapasztalatszerzésre. A gyerekek betekintést nyerhetnek a szakképző iskolák gyakorlatot biztosító tanműhelyeibe.

Ennek a programnak a szervezését, koordinálását Huszti Katalin, önkéntes szociális munkás végzi. Felveszi a kapcsolatot a középiskolákkal, és kiváló szervezőképességének köszönhetően a gyerekek több helyre is eljutnak.

Ebben a tanévben sikerült betekinteni a Táncsics Mihály Szakiskola tanműhelyeibe, ahol láthatták a festőtanulók, hegesztőtanulók, víz és gázvezeték-szerelőtanulók, asztalos tanulók munkálkodását.

A SÉF Vendéglátóipari Szakközépiskola cukrász és szakács tanműhelyében ismerkedtek a vendéglátás kulisszatitkaival.

A Padányi Bíró Márton Egészségügyi Szakközépiskola gyakorlati termeiben a csecsemőápolás és az elsősegélynyújtás, betegápolás gyakorlati tudnivalóiba vezették be a gyerekeket.

Az Ipari Szakközépiskola gépész műhelye valamint a kémiai laborok világa is sok meglepetést rejtegetett.

A paletta folyamatosan bővül, a középiskolák szívesen veszik fel a kapcsolatot az érdeklődő általános iskolákkal.

Ez a program nemcsak tájékoztat, de motivációt is jelenthet a tanulásban, segít tudatosítani a pályaválasztás fontosságát. Nem mindegy, hogy felnőttként milyen munkával, miként keresik a megélhetéshez szükséges anyagi javakat, milyen lehetőségeik nyílnak további tervek megvalósítására, tanulásra, épülésre.