Német nyelvi vizsga

Német nyelvi vizsga a tagozaton

Május 7-én a szóbeli vizsga előtt mindenki nagyon izgatott volt. Hiába készültünk hónapok óta, a diákok kissé feszülten várakoztak. Tekintettel arra, hogy tanulmányaik alatt eddig még nem vizsgáztak, nehezen tudták elképzelni, mi is fog történni. A bátrabbak jelentkeztek az elsők közé. Kíváncsi faggatózás fogadta azokat, akik végeztek. Örömmel láttuk, ahogy egymást nyugtatták és bíztatták a gyerekek.

A vizsgára 6 témából kellett felkészülniük: Die Familie, Die Schule, Die Wohnung/Das Haus, Die Freizeit, Beim Arzt, Der Tagesablauf. A téma kifejtése után képleírás következett. A tartalom mellett a nyelvhelyességet is értékeltük.

A vizsgabizottság tagjai elégedettek voltak a teljesítményekkel. 18 tanuló közül 9 kapott jeles, azaz 5-ös érdemjegyet. Az osztály vizsgaátlaga 4, 2 lett. Több diák kellemes meglepetést okozott, önmagához képest jobban teljesített. A tanárok szinte mindenkinél szorgalmas felkészülést tapasztaltak.

d. Kovácsné Balázs Tünde tagozatvezető