Beiratkozás
Látogatók
Felhasználó: > 1 vendég1 robot
Statisztika
2011. márciusa óta Ön a látogató számláló
látogatónk!

Látogatottsági adatok
Bejelentkezés

Föld napi vetélkedő

A Föld Napja – április 22.

 

„A legnagyobb bűn az, ha nem vagyunk boldogok…”- írta J. L. Borges argentin író a Föld napja kapcsán. Mit is érthetett ezen? Mi járt a fejében? Csak feltételezni tudom. Hitte, hogy a boldogságért tenni kell, a Földre való vigyázás közben teremtjük meg a saját boldogságunkat. Miközben óvjuk a Föld teremtményeit, nem szennyezzük az otthonunkat és a Föld törvényeit tiszteletben tartva éljük az életünket, nem lehetünk boldogtalanok. Cserébe megkapjuk mindazt, ami a boldogságunkhoz kell. Élelmet, tiszta vizet, otthont, békét és nyugalmat.

Ennek a gondolatnak a szellemében rendezzük meg évente az 5. és 6. osztályosoknak a Föld vetélkedőt.

Így volt ez idén is. Játékos formában zajlott, nem kellett készülni rá, sőt egy helyben ülni sem. Az iskola különböző pontjain, hat állomáshelyen dolgoztak a gyerekek: totó-t töltöttek, interaktív táblán oldottak meg feladatokat, „szemetet” válogattak, a könyvtárban „búvárkodtak”, az iskolaudvaron „tájékozódtak”, emblémát gyártottak. Végül kifulladva megérkeztek az utolsó állomáshelyre, ahol kihirdettük a sorrendet. Senki nem ment haza üres kézzel.

Idén:

  • I. helyezet: 5. a  Hupikék törpikék csapata (Osváth Eszter, Samu Luca, Lengyel Katalin, Véber Liza )
  • II. helyezet: 5. a  Földőrség csapata ( Pauer Patrik, Kovács Péter, Petrovics András, Halász Ábel )
  •  III. helyezet: 5.b  A Föld őrzői ( Bettes Gabriella, Xü Jáde Li, Csehó Eszter)

Ismét jó volt együtt, köszönjük Nektek gyerekek: Éva néni, Zsuzsa néni, Mariann néni, Gergő bácsi, Miki bácsi, Attila bácsi.

Hozzászólás (bejelentkezés szükséges!)

(Megjelenés előtt el kell fogadni egy adminisztrátornak!)

Spacebuzz
Europe Code Week
Pályázatok
Képek gyüjteménye
Arhívum