Népi hangszerbemutató

„A fakanáltól a nyenyeréig…” címmel népi hangszerbemutatón vettek részt alsó tagozatos tanulóink.

December 10-én iskolánkba látogatott Tóth László pedagógus, aki olyan dalokat, dallamokat mutatott be, amelyeket a gyerekek többsége már ismert, s együtt énekelhetett az előadóval.  Közben „személyes” ismeretséget köthettek a múltba tűnő magyar népi hangszerekkel, mint a fakanál, doromb, körtemuzsika, hatlyukú pásztorfurulya, citera, tekerőlant, ütőgardon, kecskeduda.

A mondókák, gyermekdalok, gyermekjátékok mellett merített a Bakony-Balaton népdalkincséből, valamint halhatatlan költőink verseiből, melyeket Gryllus Vilmos, Sebő Ferenc láttak el dallammal.

A bemutató végén táncra perdültek gyermekeink és kipróbálhattak néhány hangszert is.

Igazi adventi hangulatot varázsolt Laci bácsi erre a délutánra, melyet szívünkben őrzünk.

Halmayné Badacsonyi Márta