Beiratkozás
Látogatók
Statisztika
2011. márciusa óta Ön a látogató számláló
látogatónk!

Látogatottsági adatok
Bejelentkezés

Joulupukki és tunttu

Iskolánk felsős napközis csoportjainak meghívására iskolánkban járt Tímár Veronika a Veszprémi Magyar – Finn Egyesület alapító elnöke. Az egyesület tagsága szívesen tesz eleget az önkormányzattól, a városunkban működő oktatási-, kulturális-, egészségügyi-, szociális intézményekből érkező felkéréseknek. Vera néni is örömmel fogadta meghívásunkat. Az alapító elnök többször járt testvérvárosunkban, Rovaniemi-ben. Találkozott a sarkkörön (Napapiiri) túl található Fülhegyen (Korva Tumturi) élő Mikulással (Joulupukki), és segítőivel (tunttu) is. Mesélt élményeiről, rövid finn nyelvleckében részesítette a jelen lévő kisdiákokat, megmutatta a lapp népviseletet. Ezt az 5. b-s Marci fel is próbálta, s nagyon jól állt neki. A találkozás végén a városi televízió gyermekműsora és az egyesület által közösen készíttetett könyvjelzőt és szaloncukrot kaptak a gyerekek. Mi is ajándékkal köszöntük meg Vera néninek a látogatását.

A fényképek készítői: Tímár Vera és Szamosi Attila

Szabóné Harlai Katalin

 

Hozzászólás (bejelentkezés szükséges!)

(Megjelenés előtt el kell fogadni egy adminisztrátornak!)

Spacebuzz
Europe Code Week
Pályázatok
Képek gyüjteménye
Arhívum