Beiratkozás
Látogatók
Felhasználó: > 4 vendég1 robot
Statisztika
2011. márciusa óta Ön a látogató számláló
látogatónk!

Látogatottsági adatok
Bejelentkezés

Német nemzetiségi tagozat

Nemzetiségi Tagozat

Iskolánk az emelt óraszámban tanított német nyelv mellett a német nemzetiség kultúrájának megőrzésére törekszik az emelt óraszámban tanított német nyelv mellett. Első osztálytól harmadikig heti négy nyelvóra van, ehhez heti egy tánc és hagyományápolás tartozik. Ötödik osztálytól a tanítási órák száma ötre emelkedik. A szülők részéről nagy az igény, hogy gyermekeik minél előbb megkezdjék az idegen nyelv tanulását. Sok szülő íratja be gyermekét nemzetiségi osztályba, hogy emelt óraszámban tanulhassa a német nyelvet, azok is akik nem tartoznak a német kisebbséghez. Ma már elvétve találkozunk a város ezen részén olyan német nemzetiségű emberekkel, akik beszélik a nyelvet, és ez is elsősorban az idősebbek korosztályában fordul elő. Örömmel tölt el bennünket, hogy a mai családok szívesen elevenítik fel őseik hagyományait, és indíttatást éreznek, hogy ezt gyermekeiknek is továbbadják.

A német nemzetiségi tagozatra nincsen felvételi, aki itt szeretne tanulni, az lehetőséget kap rá. A tavalyi évben nemzetiségi osztályainkba járó gyermekeinkkel (szülői segítséggel) családfakutatást végeztünk, melyet egy sikeres kiállítás zárt. Sok olyan dokumentum került elő, ahol jól láthatóak voltak a német gyökerek. Ebben a tanévben gyűjtőmunkát szervezünk, a régmúlt tárgyak bemutatása a célunk. Nyelvtanáraink mindannyian rendelkeznek a német nemzetiségi oktatáshoz szükséges speciális képesítéssel is, és igyekeznek minden korosztály számára vonzóvá tenni a nyelvtanulást.

Hozzászólás nem lehetséges.

Spacebuzz
Europe Code Week
Pályázatok
Képek gyüjteménye
Arhívum