Beiratkozás
Látogatók
Felhasználó: > 5 vendég1 robot
Statisztika
2011. márciusa óta Ön a látogató számláló
látogatónk!

Látogatottsági adatok
Bejelentkezés

Víz világnapja

Víz világnapja- Kémiai „játszóház”

A víz világnapja alkalmából kémiai „játszóházat” szerveztünk a felső tagozatos tanulók számára.

Felelevenítettük e csodálatos anyag fontos szerepét a környezetünkben, az élő szervezetek számára. Több tulajdonságát kiemeltük és vizsgáltuk a kísérletek segítségével. Ilyenek voltak a keménysége-lágysága, az oldószerként betöltött szerepe, a halmazállapot-változásai, oldatainak savas vagy lúgos kémhatása és kémiai reakciókban katalizátor szerepe is.

Szép „virágoskerteket” készítettek kis vegyészeink. Megdöbbenve tapasztalták, hogy milyen savas üdítőket fogyasztunk. A vörös káposztalével átitatott papírra ecsettel rajzoltak savas vagy lúgos oldatokkal. Az izzó betűk vagy formák is nagy sikert arattak!


Hozzászólás nem lehetséges.

Spacebuzz
Europe Code Week
Pályázatok
Képek gyüjteménye
Arhívum