SULIRÁDIÓ

2019.április 29.

Jó reggelt kívánok kedves dózsás diákok! A sulirádió áprilisi utolsó adásával jelentkezünk.

Kedves felsős diákok! A házi floorball bajnokságot május 3-án, pénteken 14 órától rendezzük meg. Örülnénk, ha idén is minél több csapat nevezne a tornára.

A legeredményesebb csapatokat a diákönkormányzatunk jutalmazza, szívesen látjuk a szurkolókat is.

A jelentkezéseket holnapig adhatjátok le a főépület portáján a testnevelő tanároknak a csapattagok nevével.

A hagyományos tavaszi papírgyűjtésünket május 7-10.-ig szervezi a diákönkormányzatunk. Számítunk az idei gyűjtésnél is a lelkes diák segítőkre.

Kérem, hogy a portán iratkozzatok fel, hogy mely időpontban tudnátok segíteni.

Kérjük a felsős tanulókat, hogy a hétvégén vagy 16 óra után is dózsás diákhoz méltóan gyűjtsétek a papírhulladékot a Dózsavárosból.

Valamint fontos lenne, hogy mindenki átkötve vagy dobozban hozza a papírhulladékot a gyorsabb mérlegelés miatt.

Kedves diáktanácstagok! A héten kivételesen csütörtökön tartanánk a diáktanácsülést 14 órakor a 004-es teremben, melyre osztályonként legalább egy főt várok.

Kérném, csütörtöktől a 8. a-s fiúkat, májusban a tejszállításra, s köszönet a 8. b-s fiúknak a segítségért.

Március 30-án rendezték meg a Simonyi iskolában a Kárpát-medencei Simonyi helyesíró verseny megyei fordulóját.

Iskolánk egyetlen résztvevője,  a 6. b osztályos Krizmanich Kata 9. helyezést ért el. Felkészítője Tóth Emese tanárnő. Gratulálunk.

A Matematikai Tehetségekért Alapítvány  a 2018/2019 – es tanévben is megrendezte a Nemzetközi Kenguru Matematikaversenyt. Ezen a verse­nyen mindenki részt vehet aki szeret gondolkodni, mert a könnyebb és nehezebb feladatok együtt mindenki számára sikerélményt biztosítanak. A verseny elsődleges célja, a matematika népszerűsítése. A versenyt  89 országban azonos időpontban rendezték.

Iskolánk tanulói nagyon szép eredményeket értek el ezen a versenyen, következzen azoknak a neve, akik a megyei összesítésben a legeredményesebbek voltak.

2.évfolyam:

Stogica Flóra 17. hely

Bánó Szilárd 22. hely

Lengyel Mátyás 23. hely

felkészítők: Lenkei Judit, Dériné Tamás Éva

3.évfolyam

Ondró Máté meghívást kapott az országos eredményhirdetésre

Szabó Dávid 5. hely

Gelléri Gábor 25. hely

felkészítők: Gálné Gacsal Erika, Szászné Csala Nóra

4.évfolyam

Kocsis Júlia 25. hely

felkészítő: Szöllőskeiné Eisenbeck Dóra

5.évfolyam

Pölös Petra 21. hely

felkészítő:  Lengyel Károly

7.évfolyam

Forintos Viktor  2. hely

Nagy Katalin Míra 3. hely

Renácz József 9. hely

Kántor Kamilla13. hely

Grám Botond 15. hely

Csordás Szabolcs 18. hely

Bánó Viktória 22. hely

Nagy Benedek 24. hely

Kerékgyártó Fanni 25. hely

felkészítő: Tislérné Ferencz Anett

Az Okoskodó legutóbbi kérdésére jó megfejtőinknek legalább két a Balatonhoz köthető sporteseményt kellett felsorolniuk. Csak néhány ismertebb ezek közül a Balaton átúszás, a Kék szalag vitorlás verseny, az Öbölátúszás, Balaton átevezés. Jó megfejtőink voltak Hagemann Kata és Vörös Nóra 4. a-ból, Sobri Jóska 4. osztályos, Hamerli Luca és Répási Gellért 5.a, Pfenning Hanna, Schmidt Anna, Font Lili és Jankovics Blanka a 6.-ból

A Balaton témakörben a legtöbb helyes választ küldőket a jövő héten jutalmazzuk majd.

Most pedig Font Lilit kérem meg, hogy tegye fel első kérdését a Harry Potter témakörben, melyet Schmidt Anna 6.a-s osztálytársával együtt állítottak össze.

Font Lili: Mi a Dumbledore neve?

Kedves diákok! Hagyományosan május első vasárnapján köszöntjük az édesanyákat, nagymamákat. Kérlek, hogy ne feledkezzetek el ti sem e jeles napról.

Kellemes hetet kívánok nektek s egyúttal szeretettel köszöntöm a név és születésnapjukat a héten ünneplő dózsás diákjainkat. Átadom a szót Halmayné Badacsonyi Márta igazgatóhelyettesnek.