VÍZ VILÁGNAPI FELSŐS TÉMANAP

Diákönkormányzatunk hetedik alkalommal szervezte meg március 22-án a tematikus témanapot, melynek tematikája ebben az évben a fenntarthatósági témahét zárásaként a Víz Világnapjához kapcsolódott.

Az idei év mottója: Vizet mindenkinek!

Évente az 5., 6., és 8. évfolyam osztályai valamint az osztályokból alakult csapatok vettek részt a testnevelés, informatika valamit a műveltségi és az ügyességi feladatokból álló akadályversenyben forgó színpadszerűen a délelőtt folyamán.

A 7. évfolyam ez évben is a Határtalanul pályázathoz kapcsolva előbb történelmi vetélkedőn majd nép-és honismereti projektben mélyíthette el tudását.

Ez évben friss és ízletes zöldség és gyümölcs kóstoló és első ízben a víz kóstoló várta  tízórai szünetben a diákokat, népszerűsítve az egészséges táplálkozást és a kiváló minőségű veszprémi ivóvíz fogyasztását.
A nagy sikerű kóstoló kínálatáért köszönet a kiskőrösi Vega-Ház Kft.-nek és Dulai Ágnes asszonynak.

A játékos ügyességi, rajzos, technikai és informatikai valamint a  műveltségi feladványok és a Kolostorok és kertek helyszínen szervezett sportos akadályversenyek, csapatjátékok nagy-nagy élményt jelentettek a diákoknak.
Ezen túlmenően minden helyszínen, melyet a tanár kollegáim és munkatársaim nagy-nagy odafigyeléssel és a tematikát szem előtt tartva szerveztek, a víz- és környezetvédelem, és a környezet tudatos életmód fontosságára is sikerült felhívni a közel 250 felsős diákunk figyelmét.

Újszerű eleme volt a programnak a vizes élőkép formázása iskolánk udvarán, amikor is a kékbe öltözött diákság halat és a hullámzó Balatont formázva a Nagy ho-horgász dallamára jó hangulatban zárta a témanapot.
Köszönhetően Szélesy Esztella és Bán Mihály tanároknak iskolánk főépületében elhelyezett, ötletesen kialakított kuckóban olvashatjuk Greta Thunberg 16 éves svéd környezetvédelmi aktivista értékes gondolatait arról, hogy mindenkinek, de legfőképpen a döntéshozóknak komoly felelőssége van Földünk jövőjét illetően. Cselekednünk kell, mert a jövő nemzedék jövőjét éljük fel.
A témanap értékelésére és jutalmazására az április 8-án, hétfőn a 7.50 órakor kezdődő iskola gyűlés keretében kerül sor.
Köszönet valamennyi pedagógusnak, az iskola munkatársának az élményszerű témanap előkészítéséhez és lebonyolításához nyújtott értékes segítségéért.
A rendezvényről és falsmobról készült fotók és a videofelvétel megtekinthető a fotógalériánkban.

A víz világnapján készült fényképek ide kattintva megtekinthetők

Lambert Zsuzsanna
szervező