Német színházban

A 4.b és az 5.b osztály tanulóival Szekszárdra utaztunk. Először a nagy múltú Petrits család múzeumába látogattunk, ahol a dinasztia legifjabb tagja megismertetett bennünket a mézeskalács készítés fortélyaival és a gyertyaöntés módszereivel.

A múzeumban láthattuk a munkához használt eszközöket és a termékek széles választékát. Lehetőség volt vásárlásra is, így gyorsan meg is kóstolhattuk a finomságokat.

Rövid séta után érkeztünk a színházhoz, ahol a Die Grille und der Maulwurf mesejátékot tekintettük meg. A Deutsche Bühne kicsi nézőtere különleges élményt nyújtott, mert nagyon közel ülhettünk a színpadhoz. Az előadást gyerekeink nagyon élvezték, jól megértették a mesét, amire természetesen órákon már előre készültek némettanáraik segítségével. Az előadást egy animátor vezetésével beszélgetés követte, ahol érzékelhető volt, hogy diákjaink teljes mértékben tudták követni a történetet. A programot Bokor Zsuzsanna tanárnő szervezte, köszönjük neki ezt az élménydús napot.

A szekszárdi utazásról készült fényképek ide kattintva megtekinthetők