SULIRÁDIÓ

1. március 20.

Sziasztok, jó reggelt kívánok kedves dózsás diáktársak! A sulirádió március 20-ai adásával jelentkezünk.

Jó reggelt és szép napot kívánok én is valamennyi dózsás diáknak!

Csillag Zsolt halak témakörben feltett múlt heti kérdésére a helyes a választ sajnos nem küldött be egyetlen diákunk sem, kecsege latin nevét Zsolt olvassa fel most, akinek köszönjük a kérdéseit és a vállalkozó kedvét. Jövő héten értékeljük a halak témakörben, 4 héten keresztül legtöbb jó választ küldő diákokat.

Köszönjük, hogy a 4. b osztályosok és a Bánné Borbás Éva néni a múltkori állatok témakör feladványai után a növényekkel kapcsolatos érdekes kérdéssort állítottak össze. Halljuk az Okoskodó műveltségi játékunk eheti kérdését, melyre csütörtök délig várjuk a magfejtéseiteket.

1. b. osztályosok kérdése: Melyik volt 2016-ban és melyik lesz 2017-ben az vadvirága? Csütörtök délig várjuk megfejtéseiteket.

Pénteken iskolánkból 9 tanuló vett részt a NyelvÉsz Nemzetközi Anyanyelvi Verseny megyei döntőjén.

Nagyon szép eredményeket értek el a dózsás diákok.
1. helyezést ért el, tehát az országos döntőbe jutott tanulóink:
Ondró Máté 1. c osztály   Felkészítő: Kereszturi Zsuzsanna
Érsek Titusz 5.b osztály   Felkészítő: Tóth Emese
Süveges Luca  7.a osztály   Felkészítő: Bencsik Józsefné

1. helyezést ért el, lehet, hogy ő is részt vehet az országos döntőn:
    Bogdán Benedek  7. a osztályos tanuló  Felkészítő: Bencsik Józsefné
    További helyezettek, ők jutalomban részesültek:
    8. hely:  Vámosi Kamilla 4.c osztály   Felkészítő: Csom Andrea
    8. hely: Jankovics Bendegúz 6.a osztály Felkészítő: Tóth Emese

Eredményesen szerepelt még a döntőben Sélyi Panna 2.a osztályos tanuló, felkészítője Horváthné Kovács Valéria, Krizmanich Kata 4.bosztály, felkészítője Bánné Borbás Éva, Grám Botond Tamás 5.b , felkészítője Tóth Emese.  Szívből gratulálunk diákjainknak és felkészítő tanáraiknak.

Szombaton, Nagykanizsán megrendezett Duna Star táncversenyen Bogdán Márta, Sándor Bori, Sándor Julcsi, Menyhárd Lidi, Szilágyi Dorka 3 produkcióval a 3. helyen végzett, egy produkcióval első helyezést értek el a B kategóriában. Szilágyi Dorka a szólójával első helyezést ért el az A kategóriában, így kijutott a világbajnokságra.

Kedves felsős diákok! A diákönkormányzat következő megbeszélését ezen a héten, pénteken 14 órakor tartjuk a 004-es teremben, ahol kérem, hogy osztályonként egy diáktanács tag képviseltesse magát. Várjuk ötleteiteket és javaslataitokat az április 24-ei föld napja és a júniusi diáknappal kapcsolatban is.

Mosolygós napot, élményekkel teli hetet, szép tavaszt kívánunk nektek! Szeretettel köszöntjük Zsuzsa nénivel együtt a név- és születésnapjukat ezen a héten ünneplőket, sok örömet és boldogságot kívánunk nekik! Most átadom a szót Márta néninek.

Hunyadvári Ádám                                    Lambert Zsuzsanna

6.c osztályos diák                                 felsős DÖK segítő tanár