SULIRÁDIÓ május 9.

Szép napot kívánok nektek én is! Örömmel számolhatok be arról, hogy nagyon sikeres volt a tavaszi papírgyűjtési akciónk, a korábbiaknál jóval több papírhulladékot gyűjtöttek az osztályok, s hogy ki mennyit és ki végzett alsó és felső tagozatban az összesített versenyben az első helyen, azt legkésőbb jövő hét szerdáig olvashatjátok majd a diákönkormányzati faliújságon és a honlapunkon.

6TroypA8cNéhány diák lelkesen és aktívan, első kérésre segédkezett, neveik olvashatóak lesznek a faliújságon, szeretném most említeni Kékesi Szabolcs 8.b, Devecseri Tibor 8.c, Förköli Patrik 8.c, Cseh Gábor 7.c, Simon Gergő 6.c, Németh Márk 6. c, Majkó Bálint 7.b, Ódor Bendegúz 7.b, Hunyadvári Ádám 5.c, és Aschenbrenner Áron 7.c osztályos diákokat, néhányan viszont annak ellenére, hogy ajánlkoztak segíteni, cserben hagytak engem és a közösséget vagy éppen nem volt köszönet a munkájukban.

fffOkoskodó játékban, áprilisban mind a négy héten helyes megfejtőink voltak: Polgár Sára 3.a, Martonosi Emma 3.b, Marton Dániel 4.b, Csillag Zsolt 4.c és Polgár Zsófia 5.c osztályos diákok, kérem őket, hogy ma a 2. szünetben keressék Zsuzsa nénit a főépület portáján, ahol átvehetik jutalmukat.
Májusban az 5. a osztály kérdéseire várjuk a helyes válaszokat, állatok témakörben.
Milyen állat a gangeszi gaviál és hol él? (nem a Gangeszre gondoltunk)

A regionális gitár kamaversenyen ezüst fokozatot értek el Somlai Gellért és Zalai Dorina 3. osztályos tanulóink.

A megyei Irodalmi Ki Mit Tud-on iskolánk tanulója a 3.c osztályos Fischer Anna a
3-4 évfolyamos kategóriában 2. helyezést ért el. Szívből gratulálunk a szép eredményeitekhez.

imagesA közelmúltban megrendezett országos utánpótlás vívó vidékbajnokságon, a Bors Ágoston – Meskó Gábor emlékversenyen a következő eredmények születtek.
II. korcsoportban 48–an indultak, közülük
2. helyen végzett Szauter Benedek,
7. helyezett lett Krizmanich Máté,
Nagy Benedek 17, Mária Ádám 22 és Érsek Titusz 33. helyet szerezte meg.

A III. korcsoportban 30-an indultak,
Krizmanich Máté a 8. helyen,
Szauter Benedek a 9. helyen,
Nagy Benedek 25. helyen zárta a versenyt.

Csapatban a lányok 2. helyen végeztek,
közülük Mária Kata 3. b, és Krizmanich Kata 3.b osztályos voltak a csapat tagja iskolánkból.

A III. korcsoportban 5. helyen végzett csapatban a veszprémi dózsás csapat.
Szívből gratulálunk az elismerésre méltó sport eredményekhez a versenyzőknek és edzőjüknek.

hőmérő2A múlt héten a főépületben sajnos több helyen, többek között a felső emeleti folyosón és az udvaron is találtam szemetet, valamint égve hagyott villanyt, és egy emeleti mosdó ablak is megrongálódott, így a múlt héten tapasztaltak miatt nem tudtunk jóváírni összeget a takarékossági akciónkon.

Szerdán délután 14.00 órakor Spar-os matrica –csere lesz Attila bácsival, aki az énekterem előtti zsibongóban vár Benneteket!

running clipartA közelmúltban megrendezett városi atlétikai versenyen iskolánkat is szépszámú versenyző képviselte az egyéni és csapatversenyeken.
Az egyéni számokban a következő tanulóink értek el dobogós helyezéseket

–   60 m-es futás                   Dabosi Marcell          2. hely
– 300 m-es futás                   Hadnagy Zsóka       1. hely
Fábián Éva               2. hely
Szarvas Júlia            3. hely
–   100 m-es futás                 Fábián Éva               2. hely
–   600 m-es futás                 Kerekes János         3. hely
– 1500 m-es futás                 Szarvas Vilmos         3. hely
– Kislabda dobás                  Plank Bence             1. hely
Bali Bence                 3. hely
– 1500 m-es futás                 Csehó Eszter            1. hely
– 4 x 100 m-es váltó             Dózsa lány csapat   1. hely
Csapattagok: Hadnagy Zsóka, Fábián Éva, Szarvas Júlia, Csehó Eszter
– 4 x 100 m-es váltó             Dózsa fiú csapat      1. hely
Csapattagok: Förköli Patrik, Szakács Patrik, Szarvas Vilmos, Hegyi Marcell
Gratulálunk a kiváló sport eredményekhez.

A városi csapat atlétikai versenyen a következő eredmények születtek,

3-4. osztályos fiúcsapatunk a 3. helyezett lett, a csapat tagjai voltak Hégely Márton, Csordás Erik, Kovács Máté, Lesetár Bence, Migray Bendegúz, Ábrahám Levente.
Az 5-6. osztályos fiú csapatunk a 3. helyen végzett, Dabosi Marcell, Vajda Bálint, Varga Botond, Kerekes János, Gödri Levente, Doma Patrik alkotta a csapat.
Az egyéni összetett versenyben 3. lett Dabosi Marcell.
7-8. osztályos lány csapatunk szintén bronzérmes lett, csapattagok Fábián Éva, Szarvas Júlia, Csehó Eszter, Wéber Liza és Jámbor Janka.
A 7-8 osztályos fiú csapatunk a 2. helyett szerezte meg a rangos viadalon, Plank Bence, Szarvas Vilmos, Jász Dávid, Szakács Patrik, Förköli Patrik, Csizmazia Marcell voltak az ezüstérmes csapat tagjai. Az egyéni összetett versenyben Plank Bence a 2. helyen végzett.
A csapatverseny helyezettjeinek és felkészítőiknek is szívből gratulálunk.

A diáktanácsülésére ma 14 órára várom a tagokat rövid megbeszélésre, ahol várom javaslataitokat az ez évi Dózsa-díjra, melyet egy végzős növendékünk vehet át, elismerésre méltó közösségi munkájáért és tanulmányi eredményéért.

Kívánok a közeljövőben név – és születésnapjukat ünneplőknek, sok örömet és boldogságot, a mai napon pedig méltó megemlékezést iskolánk néhai igazgatójára, Eisenbeck Istvánra emlékezve.

Megköszönve figyelmeteket, szép napot kívánok nektek.

Lambert Zsuzsanna