Nemzeti Oktatási Technikai Felkészültségi Felmérés

2016. április-júniusi időszakban nemzetközi összehasonlító elemzés készül a Digitális Jólét Program és a digitális oktatás tartalomfejlesztése érdekében. Az elemzés része a Nemzeti Oktatási Technikai Felkészültségi Felmérés (NET-R), amely a köznevelési intézmények informatikai infrastrukturális ellátottságát és a digitális oktatás helyzetét méri fel. Az elemzéssel kapcsolatban az Emberi Erőforrások Minisztériuma, valamint a Nemzetgazdasági Minisztérium egyeztetett és hagyott jóvá.
A felmérésben közreműködik a Távközlési és Elektronikai Vállalkozások Szövetségének (IVSZ) oktatási munkacsoportja, valamint a Nemzeti Információs Infrastruktúra Fejlesztési Intézet (NIIFI).

A felmérés végeredménye egy tanulmány és benchmark a magyarországi digitális oktatás helyzetéről, fejlesztésének lehetőségeiről, amely a Magyar Állam tulajdonát fogja képezni, és az oktatási államtitkárság is felhasználhatja fejlesztő munkája során.

A felmérés az alábbi fő folyamatokat tartalmazza:
Konceptualizálás – Operacionalizálás – Adatfelvétel – Adattisztítás – Elemzés.

Jelenleg a felmérés az On-line adatfelvétel fázisánál tart. Az adatszolgáltatás anonim és önkéntes módon történik, de az adatok torzításának elkerülése végett kérjük Tisztelt Igazgató Asszonyt és Urat, hogy próbálják minél szélesebb körben kérni a pontos adatközlést.

A felmérés időpontja: 2016. május 9-20. Az on-line felület ebben az időintervallumban lesz elérhető.
A felmérés minden köznevelési intézmény vezetőjét, pedagógusát, oktatást-nevelést közvetlenül segítő munkatársát, a tanulók szüleit érinti.
A linken jelzett kérdőív kitöltésével hozzájárulnak ahhoz, hogy a közösen segítsük elő a köznevelésben a digitális nevelés fejlesztése irányainak meghatározását.

Kérjük, hogy az osztályfőnökök, szülők juttassák el a következő linket tanulóink szüleihez, kérve őket a kérdőív kitöltésére.

Szülői kérdőív:

(A kitöltéseket 2016. május 20-ig várjuk.)

Köszönjük, hogy segítik munkánkat a kérdőív kitöltésével!

Együttműködésünkben bízva, üdvözlettel:

Budapest, 2016. május 9.