SULIRÁDIÓ február 22.

images  Köszöntelek benneteket én is kedves diákok, kívánom, hogy ez a hét is tartogasson sok élményt mindenkinek. Sok örömet és boldogságot kívánunk a héten név-és születésnapjukat ünneplőknek.

A 2016. február 17-én megrendezett megyei technikaversenyen iskolánkat fonalfűrészelésben Komáromy Liza és Krepsz Martin képviselték eredményesen. Teljesítményükért elismerő oklevelet vehettek át.

A múlt héten indítottuk el a Takarékossági Hőmérő akciónkat. Mint arról Bán Mihály tanár úr beszámolt, jelentős javulás tapasztalható a tisztaság területén, bár az udvaron azért akadt még szemét. Sajnos egy radiátor szelep is letört, így ezen a héten tízezer forint helyett csak ötezer forintot tudunk jóváírni. A sílövészethez való céllövőpuska ára mintegy 20. 000 Ft, tehát amennyiben ezen a héten mindent rendben találunk, akkor február végre meg valósíthatjuk első célunkat. Kérünk mindenkit figyeljen a tisztaságra és a takarékosságra, valamint az iskolánk berendezési tárgyainak épségre és segítsen, hogy tavaszra megkezdhessük a biatlon sportág bevezetését iskolánkban.

Múlt heti kérdésünkre adott helyes válasz, Kiss Balázs nyert olimpiai aranyérmet az atlantai nyári olimpián, helyes választ küldtek:

Eheti kérdésünket Komlósi Milán 6. b osztályos diáknak köszönjük.

Kit választottak meg a legjobb játékosnak az észak-amerikai pofi kosárlabda ligában, az NBA-ben (enbijében kiejtve), 2015-ben?

Zsuzsa néni: Kedves felsős dózsás diákok! A múlt héten rendeztük meg a 6. évfolyamosoknak a házi labdarúgó bajnokságot. Sajnos a 3 osztályból csak a 6. b és a 6. c osztályok neveztek a versenyre. A mérkőzés jó hangulatban, sportszerűen és jó légkörben zajlott. A bajnokság szervezője és lebonyolítója, Szalai Ildi néni kérte, hogy a fair play játékért a dicséretét továbbítsam, amit örömmel teszek meg. Minden résztvevő maradandó sport élményekkel és a diákönkormányzat által felajánlott édességgel lett gazdagabb. Ezen a héten szerdán 13.45-től a 7. osztályosoknak, 14.30-tól a 8. osztályosoknak házi bajnokságát rendezzük, tehát szerdán a 7. és 8. osztályos csapatokat várjuk az 1. sz. tornaterembe!

Zsuzsa nénivel együtt szép és mosolygós napot, kellemes hetet kívánunk!