SULIRÁDIÓ – 2016.január 18.

images

Remélve, hogy valamennyien kipihentétek magatokat szép napot kívánok kedves dózsás diákok!

A diáktanács megbeszélését ma délután 2 órakor tartjuk a könyvtárban, ahol többek között a február 5.-ei a felsős farsang előkészületeit megbeszélve, a beérkezett programjavaslatokat is fontolóra vesszük. Diáktanács tagok, osztályonként legalább egy fő részvételére számítok.

A felsős farsangra szeretnénk kérni, hogy hozzatok tombola tárgyakat, ezeket a portán adhatjátok le, de kérek mindenkit, hogy olyan tárgyakat hozzon, amelyet maga is szívesen hazavinne.

Szeretnék felkérni egy 7. c. osztályt a tombola árusítására január 27-től (ez évben is értékes nyeremények várnak a szerencsésekre) valamint minél több osztályt és diákot szeretnénk arra buzdítani, hogy jelmezt öltsön, hiszen azon túl, hogy a belépőjegyet nem kell megváltaniuk, a legötletesebb jelmezeket jutalmazzuk csakúgy, mint a műsoros bemutatkozásokat.

Szalai Attila volt diákunk, vállalta a felsős farsangon a zene szolgáltatást , a a diákoknak és tanár kollegáimnak pedig előre is köszönöm a segítő közreműködésüket.

fffAz Okoskodó játékunk múlt heti kérdése, hol található a Machu Picchu ? A helyes válasz: Peru

Helyes megfejtést küldtek: Borosta Krisztián 5.c., Polgár Zsófia 5.c., Polgár Sára 3.a., Boros Denise 5.b., Csillag Gréta 3.a., Várszegi Zalán 5.a., Csillag Zsolt 4.c., Slavonics Ádám 5.c.

Eheti feladványunk: Hol volt az ókori Görögország leghíresebb jósdája?

Informatikai verseny eredménye.

Informatika versenyt rendeztünk múlt héten szerdán iskolánkban. Az 5. és 6. évfolyamosoknak Imagine programozásban kellett összemérniük tudásukat.

A 6. évfolyamosok között:

3. helyezett Bíró Márton 6.a osztályos tanuló,
2. helyezett Kerékgyártó Bence 6.a osztályos tanuló,
1. helyezett: Németh Olivér 6.b osztályos tanuló lett

Az 5. évfolyamosok között:

3. helyezett Németh Zoltán 5.c osztályos tanuló,
2. helyezett Vajda Bálint 5.c osztályos tanuló,
1. helyezett: Hunyadvári Ádám 5.c osztályos tanuló lett.

Az eredmény hirdetés a 2. szünetben a 104B informatika teremben lesz. Gratulálunk mindenkinek.

A héten, pontosabban január 22-én ünnepeljük a Magyar Kultúra Napját, melyről hagyományaink szerint, Bencsik Józsefné, Éva néni szerkesztett műsorával emlékezünk, az iskolarádió adását követően.

Élmény dús, szép hetet kívánok kicsiknek és nagyoknak!