Sulirádió 2015.november 30.

Sziasztok, kedves dózsás diáktársak!images

Remélem mindenkinek kellemesen telt a hétvégéje. A sulirádió november 30-ai adását hallhatjátok.

Úgy tűnik, az időjárás mintha nem akarná tudomásul venni, hogy holnap már beköszönt a meteorológia tél, hiszen ezen a héten, napközben is 10 fok körüli értékeket mérhetünk. S mivel Katalinkor sem fagyott, talán reménykedhetünk a hófehér karácsonyban.

András napján szeretettel köszöntöm a viselőit, valamint boldog név- és szülinapot kívánok valamennyi ünnepeltnek, legyen szép és vidám hetünk!

Ezen a héten, péntekig nevezhetnek a felső tagozatos diákok saját készítésű karácsonyfadíszekkel a pályázatunkra. Kérlek Benneteket, hogy a maximum 3 db díszt dobozban vagy tasakban elhelyezve, névvel, életkorral, osztállyal ellátva adjátok le péntekig a főépület portáján.

Szeretném megköszönni a 7. c osztály azon tanulóinak a segítségüket, akik első kérésre vállalták a november 26-ai előadásra a terem berendezését és dekorálását. Nagyon jó érzés volt tapasztalni, hogy készségesen segítettetek.

A múlt héten meghirdetett Okoskodó tudáspróbára továbbra is várjuk hetente a megfejtéseket a DÖK faliújságnál elhelyezett ládikába. Egy hónap után értékeljük és díjazzuk helyes megfejtőket.

A múlt heti kérdésre adott helyes választ ismerteti most az ötletgazda, Hunyadvári Ádám 5. c osztályos tanulónk.
Jó megfejtést küldött Polgár Zsófia 5.c osztályos diák, akinek gratulálunk a helyes megfejtéshez.
Ádám eheti kérdése a következő, melyre a helyes megfejtéseket csütörtökig várjuk.
Mikor jelentették be az iskolánk alapítását?(segítséget találsz a honlapon.)

Az 1.és 2.évfolyamon is meghirdettük az Egészséges életmód vetélkedőt.
Az 1.B osztályosok vidám, ötletes rajzokat készítettek, a másodikosok feladatlapot oldottak meg.
Gratulálunk minden résztvevőnek!
Eredményhirdetés ma a harmadik óra utáni szünetben a 2.d osztály termében.

A résztvevők:1.b osztályból:Knoll Kristóf, Lőrincz Barnabás, Mocsár Emese, Somlai Cecília, Balogh Rebeka, Pék Borbála, Ender Levente, Vadas Bence, Arnhoffer Jakab
A második évfolyamos tanulók a következők voltak:
2.a osztályból:Kormos Lara,Tarrósi Anna,Tihanyi Gyöngyvér,Albert Anna,Nagy Noé,Répási Gellért;
2.b osztályból:Bikádi Csongor,Dukay Botond,Madarász Dániel Péter;
2.c osztályból:Kolonics Cintia,Major Ákos,Gáncs-Pető Levente,Gáncs-Pető Máté;
2.d osztályból:Bors Pandora,Goethals Sissi,Lenti Liliána, László Szamanta, Birkás Liliána

Legnagyobb kincs az egészség! Tudjuk ezt mindannyian, de az alsósok ezt most be is bizonyították. A 3-4. osztályosok feladatlapos és rajzos megoldásaikkal mutatták meg mit tudnak az egészséges életmódról, a helyes táplálkozásról az egészséges életmódhoz kapcsolódó vetélkedővel.
Az eredményhirdetésre ma, hétfőn, a 2. szünetben kerül sor a 2. d osztály termében. Harlai Kati néni várja a versenyben részt vállaló 3.b és 3.c valamint a 4.b és 4.c osztályosokat!
Köszönjük a tanító néniknek, hogy támogatták kisdiákjaik részvételét

A Dózsavárosi advent szombati rendezvénye az idei évben is tartalmas ünnepváró programokat kínált a nagyszámú érdeklődőnek a Dózsavárosi Klubkönyvtárban. Itt szeretném megköszönni Martonosi Milán 5. c osztályos diákunknak, hogy felhívásunkra – iskolánkat is képviselve- részt vett az egyedi kézműves tárgyak árusításán, családjával együtt készített karácsonyi ajándéktárgyakkal.

Szeretném a figyelmetekbe ajánlani azokat a városi Mikulásváró és adventi programokat, amelyek részletes programját már olvashatjátok a DÖK faliújságon elhelyezett program meghívókban.

Újra indítjuk az iskolai kupakgyűjtést az 5 éves Jázmin gyógyulását segítve és támogatva, aki izomsorvadásban szenved.

Lambert Zsuzsanna
felsős diákönkormányzati vezető