Székelyföldi diákok jártak iskolánkban

Iskolánk évek óta részt vesz a Határtalanul-programban, melynek keretében évek óta Erdélybe látogatnak hetedikeseink. A kirándulás egyik fontos mozzanata mindig a határon túl élő magyar gyerekekkel való találkozás. Tavaly a gyergyóditrói Siklódi Lőrinc Általános Iskola hetedik osztályai fogadták iskolánk tanulóit. Egy jó hangulatú délutánt töltöttünk nálunk, közös műsorral ünnepeltük az Összetartozás napját, majd sportolás zárta a napot.IMG_0286

E találkozáskor már elhangzott a meghívás, hogy szívesen látnánk újdonsült ismerőseinket városunkban, iskolánkban. S hála az immár nyolcadikossá lett tavalyi utazóknak, s családjaiknak, a közelmúltban vendégül láthattunk 30 székelyföldi diákot és kísérőiket iskolánkban.

Vendégeink megismerték iskolánkat, városrészünket, Veszprém főbb nevezetességeit, s fogadta őket Veszprém város alpolgármestere is. Jártak Budapesten, megtekintették a Parlamentet, az új Országgyűlési Múzeumot, s természetesen a budai várban tett séta sem maradhatott ki a programból. Vasárnap közös balatoni kirándulás zárta az együtt töltött napokat. Ekkor az addig még nem túl kegyes időjárás is jó volt hozzánk, s gyönyörű napsütés fogadta a csoportot Tihanyban és Balatonfüreden.

Gyergyóditróból érkezett vendégeink azóta élményekkel telve, szerencsésen hazaérkeztek. A gyerekek kísérőtanárai és az igazgatónő elutazásuk előtt, sőt azóta többször is biztosítottak bennünket arról, hogy nagyon jól érezték magukat nálunk, s hogy szívükbe zárták Veszprémet, a Dózsa iskolát és vendéglátóikat. S a folytatásban reménykedve köszönték a dózsás szülők, gyerekek és kollégák vendégszeretetét, segítségét.

Mi is köszönjük a vendéglátó-családoknak azt a sok munkát, amellyel önzetlenül hozzájárultak ahhoz, hogy az erdélyi gyermekcsoport jól érezze magát nálunk.

Bokor Zsuzsanna