Beiratkozás
Látogatók
Felhasználó: > 1 vendég1 robot
Statisztika
2011. márciusa óta Ön a látogató számláló
látogatónk!

Látogatottsági adatok
Bejelentkezés

Német nemzetiségi kirándulás 2015. szept.18.

DSCN5795Ezen a pénteken a 6.a és a 8.a osztály tanulói közös német nemzetiségi tematikus kirándulásra indultak. Utazásunk első állomása a tatai Országos Német Nemzetiségi Múzeum volt, ahol mindkét csoport múzeumpedagógiai tanórákon vett részt. Az órákat az intézmény munkatársai tartották, s számos érdekes dolgot tudhattunk meg a hazánkban élő német kisebbség életéről. A feladatok során rájöhettünk, hogy mennyire fontos ismerni gyökereinket, s ápolni, továbbadni az itt élő német közösség hagyományait, szokásait, kultúráját. A foglalkozásokat rajzos feladat, közösen megoldott keresztrejtvény és csoportmunkák színesítették. A múzeumi órák után jól esett a séta a napsütésben a tatai Öreg – tó partján és a vár körül. Délután még megtekintettük a komáromi Monostori Erőd monumentális épületrendszerét egy izgalmas erődtúra keretében. Megismerhettük az 1848-49-es forradalom helyi eseményeit, a monarchia katonáinak mindennapi életét, s felkapaszkodva a Dunai Bástya kilátóteraszára gyönyörködhettünk az erőd mellett hömpölygő Duna látványában. A legizgalmasabb persze a földalatti labirintusszerű lőfolyosó-rendszer volt, ahol azt is kipróbálhattuk, hogy elég bátrak vagyunk-e elemlámpa nélkül gyalogolni a sötétben. Hát, nem mindenkinek sikerült! De azért erre a kalandra biztosan sokáig fogunk még emlékezni!

Bokor Zsuzsanna

Hozzászólás (bejelentkezés szükséges!)

(Megjelenés előtt el kell fogadni egy adminisztrátornak!)

Spacebuzz
Europe Code Week
Pályázatok
Képek gyüjteménye
Arhívum