Népi hangszerek bemutatója

Népi hangszerek bemutatója 5. osztályosoknak

A közelmúltban, a Dózsavárosi Klubkönyvtárban vehettek részt 5. osztályos tanulóink egy rendhagyó énekóra keretében, Tóth László népi hangszer bemutatóján. A klubkönyvtár kamaratermében ismert és kevésbé ismert népi hangszerekkel ismerkedhettek meg diákjaink.

A doromb, a körtemuzsika, nyenyere, csengettyű, citera, ütőgordon és a népi furulya élményszerű bemutatásán túl, a diákok lelkesen vettek részt a népi játékokban és a közös népdaléneklésben.

Köszönet Feketéné Martin Katalin klubkönyvtár vezetőnek és munkatársainak, hogy egy pályázati támogatás lehetővé tette a tananyaghoz kapcsolódó témájú előadáson való részvételünket. Tóth László, aki két éve már a Dózsa iskolában is tartott hasonló bemutatót, ez alkalommal is élvezetes és a közönséget is magával ragadó előadást tartott.

Hangszer1 Hangszer2 Hangszer3 Hangszer4

Lambert Zsuzsanna