Beiratkozás
Látogatók
Felhasználó: > 1 vendég1 robot
Statisztika
2011. márciusa óta Ön a látogató számláló
látogatónk!

Látogatottsági adatok
Bejelentkezés

Népi hangszerek bemutatója

Népi hangszerek bemutatója 5. osztályosoknak

 

A közelmúltban, a Dózsavárosi Klubkönyvtárban vehettek részt 5. osztályos tanulóink egy rendhagyó énekóra keretében, Tóth László népi hangszer bemutatóján. A klubkönyvtár kamaratermében ismert és kevésbé ismert népi hangszerekkel ismerkedhettek meg diákjaink.

 

A doromb, a körtemuzsika, nyenyere, csengettyű, citera, ütőgordon és a népi furulya élményszerű bemutatásán túl, a diákok lelkesen vettek részt a népi játékokban és a közös népdaléneklésben.

Köszönet Feketéné Martin Katalin klubkönyvtár vezetőnek és munkatársainak, hogy egy pályázati támogatás lehetővé tette a tananyaghoz kapcsolódó témájú előadáson való részvételünket. Tóth László, aki két éve már a Dózsa iskolában is tartott hasonló bemutatót, ez alkalommal is élvezetes és a közönséget is magával ragadó előadást tartott.

 Hangszer1 Hangszer2 Hangszer3 Hangszer4

 

         Lambert Zsuzsanna

                                                                                                             felsős diákönkormányzati vezető

Hozzászólás (bejelentkezés szükséges!)

(Megjelenés előtt el kell fogadni egy adminisztrátornak!)

Spacebuzz
Europe Code Week
Pályázatok
Képek gyüjteménye
Arhívum