Gyermekszínházi előadás

Kabóca Bábszínház előadásai iskolánkban

Az idei tanévben a veszprémi Kabóca Bábszínház három előadásból álló, bérleti előadását fogadjuk iskolánkban. A 2 első és 3 második osztály tanulói és pedagógusai november 19-én láthatták az Egyszer volt…bábjátékot Érsek-Csanád Gyöngyi előadásában, Székely Andrea rendezésében.

A veszprémi Bábszínház és a budapesti Aranyszamár Színház közös produkciója, Máté Angi díjnyertes könyvének meséiből szövi a történetet, játékosan építve fel a csodák világát.

A kisdiákok körében a játék, melynek ők is aktív részesei lehettek, nagy tetszést aratott.

Süsü, a sárkány kalandjai …

Alsó tagozatos osztályaink közül jó néhányan a Petőfi Színház bérleti előadásait választották az idei tanévben.

Nyitódarabként október és november hónapban Süsü, a sárkány kalandjait élhették át a Petőfi Színházban a kisdiákok Süsüvel, aki szelídségével belopja magát az emberek szívébe.

Különösen nagy tetszést aratott a gyerekek és a felnőttek a látványos dízlet, de mindenkinek volt kedvenc szereplője a darabban, melynek történetét szinte valamennyi kisgyermek a mai napig ismeri és vidáman dalolta Süsü, a jószívű dalát az egyfejűvel.

Lambert Zsuzsanna

színházi szervező