Beiratkozás
Látogatók
Felhasználó: > 3 vendég2 robot
Statisztika
2011. márciusa óta Ön a látogató számláló
látogatónk!

Látogatottsági adatok
Bejelentkezés

MAOI pályázat

MAOI PÁLYÁZAT A Magyar Ortodox Izraelita Hitközség /MAOIH/ országos pályázatot írt ki, még az elmúlt tanévben. A pályázat tárgya az egykor, a shoah /üldöztetés, holokauszt / előtt virágzott, vidéki zsidóiskolák történetének feldolgozása. Iskolánkból, kezdeményezésemmel, az akkori hetedik a osztállyal vállalkoztunk erre a nehéz és komoly feladatra. A számottevő gyűjtőmunkával, kutatással járó nemes cselekményt nagyban segítette a helyi zsidó gyülekezet kiváló archívumában és a saját iskolatörténeti múzeumunkban is elérhető értékes történeti és irodalmi hagyaték. A gyülekezet kedves előjáró asszonya Máté Éva pedig jóbarátként is felkarolta cselekményünket. Mindenben segítségünkre volt. Nagyon szépen köszönjük Neki! Reméljük, hogy a Pályamunkánk az értékeléskor is úgy állja meg a helyét, ahogyan azt mi szeretnénk. De azt is reméljük, hogy Mann Lotti, Bede Melinda, Felleg Noé, Funcs Benjámin, Demény Bence és e derék Osztály lelki, szellemi és kutató munkájának gyümölcsét, a pályázat eredményhírdetésével együtt közkinccsé tudjuk tenni, iskolánk honlapján. Addig is, a pályamunka vezetőjeként, s a Pályázó Csapat nevében is, köszönöm az osztályban tanítók megértését. Külön hálával tartozunk dr. Bojnéczné Ficzere Judit karnagy tanárnőnek és férjének Gábornak a gyönyörű zenei anyag létrehozásáért. Ilcsik Andrea Zsuzsanna osztályfőnök tanárnőnek pedig minden „hátországi” segítségéért. Hogy témához illően zárjam az ismertetőt, bízunk abban, hogy „ Háovóda háisztóriá sel bét szefer beVeszprém sel jehudim, óvedet etshálom vetchájim sel olám, Veszprém, Ungáriá”(Héber abc hiányában. „A mi munkánk a veszprémi zsidóiskola történetéről, a Világ, a Városunk és a Hazánk békéjét szolgálja.”) Izgalommal várjuk az eredményhirdetést.Annyit már tudunk, hogy az országos pályázatban a legjobb öt közé bekerültünk!

Veress József

tanár,teológus igazgatóhelyettes

Hozzászólás (bejelentkezés szükséges!)

(Megjelenés előtt el kell fogadni egy adminisztrátornak!)

Spacebuzz
Europe Code Week
Pályázatok
Képek gyüjteménye
Arhívum