Városlődi német nemzetiségi kulturális fesztivál

November 15-én a megye német nemzetiségi iskolái gyűltek össze a hangulatos bakonyi településen. Több mint 500 résztvevő mutatta be prózai, zenei és tánctudását.

Iskolánkat a 4.a és a 8.a tanulóinak tánccsoportja képviselte. A sok fellépő miatt minden évben hosszú idő telik el, mire a szereplés után értesülhetünk az eredményről.

Délután fél 4-kor az értékelés kezdetekor, nagy volt az izgalom, hiszen mindkét csoportunk remekül teljesített!! Csalódottságunkat nehezen lepleztük, mert a zsűri döntése alapján egyetlen csoport sem kapott arany minősítést. Az elért pontszámok alapján szólították ki az indulókat. A 3. legmagasabb pontszámot a kicsik, megelőzve sok felsős tanulót, a 2. legjobbat a nagyok érték el, legtöbbet a pápai Munkácsy Iskola kapta. Így 2 ezüst minősítést gyűjtöttünk be, amire nagyon büszkék lehetünk. A megye legeredményesebb iskolája vagyunk a kategóriában.

Nagyon sok munka van ebben a teljesítményben. Gratulálunk és köszönjük minden tanulónak, a művészeti vezetőknek Fertig Erzsébetnek, Piri Orsolyának, a kísérőknek, Oszkó Beának és Kárpátiné Németh Gyöngyinek.

Dr. Kovácsné Balázs Tünde tagozatvezető