Beiratkozás
Látogatók
Felhasználó: > 5 vendég1 robot
Statisztika
2011. márciusa óta Ön a látogató számláló
látogatónk!

Látogatottsági adatok
Bejelentkezés

Koszorúzás az emléktáblánál

Emléktábla avató – 74 év

2013. október 8.

 

1938 jubileumi év volt az országban. Ekkor emlékeztek államalapító királyunk halálának 800. évfordulójára.

Veszprém városa egy új iskola építésével tette emlékezetessé ezt a jeles évfordulót. Így született a dózsavárosi Szent István Iskola. Tervezője Vándor Ferenc építészmérnök, kivitelezője Fabb Károly építőmester volt. Mikor elkészült az új iskola, szépsége mindenkit magával ragadott. Ablakaiból látható volt a Bakony hegykoszorúja, a Vár épületegyüttese, a város a Buhim völggyel. Az iskola előtt álló vörös homokkő kereszt az Amerikába kivándorolt temetőhegyi magyaroknak állított emléket. Az iskola fő homlokzatán egy Szent István szobor állt, amit dr. Beöthy István apátkanonok ajándékozott az iskolának, hogy hirdesse: az iskola a jubileumi év emlékére épült.

Az iskolát 1939. október 8- án a Magyarok Nagyasszonya vasárnapján szentelték fel. A felszentelést dr. Czapik Gyula megyéspüspök végezte. Az ünnepség után elhelyezték a tantermekben a kereszteket, majd az egyházközség kilencven veszprémi iparost látott vendégül, akik az iskola építésében részt vettek.

Az iskola azóta is fogadja, tanítja, neveli és útjára bocsájtja „ gyermekeit”.   

Nagyné Csapó Mariann

Hozzászólás (bejelentkezés szükséges!)

(Megjelenés előtt el kell fogadni egy adminisztrátornak!)

Spacebuzz
Europe Code Week
Pályázatok
Képek gyüjteménye
Arhívum