Kincskereső túrán a testvérosztályok

A tanév utolsó napján iskolánk két testvérosztálya a tanévre vállalt utolsó programján vett részt.

A 2.c és a 6.b osztály tanulói osztályfőnökükkel (Bettesné Lengyel Andi nénivel, Ráczné Éva nénivel és Kis Attila bácsival) és két segítővel (Wéber Csilla nénivel és Kovács Teri nénivel) indultak egy kincskereső túrára.

A projekt célja az volt, hogy egy térkép segítségével a gyerekek együtt, közösen fedezzék fel városunk nevezetességeit, ismerkedjenek meg jobban lakóhelyük épületeivel, városuk híres szülötteivel.

A túra előkészületénél 5 csoportot alkottunk vegyesen a két osztályból – kicsik és nagyok együtt.

A hatodikosok előzetes feladata a csapatnév választása mellett egy csatakiáltás megfogalmazása is volt.

Péntek reggel kilenckor a nagytesók osztályterméből, az előzőleg kiosztott térkép és feladatsor alapján vágtunk neki a felfedezésnek. Az öt csoport öt felé indult el.

A város központjában elhelyezett 5+1 állomáson (Színházkert és környéke, Megyeház tér, Megyei Könyvtár épülete, Óváros tér) kellett különböző feladatokat megoldani. A pontosság, gyorsaság mellett a jó megfigyelőképességre, együttműködésre volt szükség, mert csak ezek birtokában tudták jól megoldani a feladványokat.

A rövid, furfangos kérdések megválaszolása mellett rajzokat és fotókat is készítettek. Egy- két csapat találékonyságát most sem rejtette véka alá. Ha bizonytalanok voltak egy-egy feladat megoldásában, segítséget kértek városunk lakóitól, az utca emberétől.

Az utolsó állomás helyszíne a Várban volt, ahol több összetett feladat megoldása várt rájuk. Fénykép részletek alapján kellett különböző köztéri szobrokat, műemlékeket megkeresni, információkat gyűjteni és a hozzá kapcsolódó feladatokat megoldani.

A túra végeztével első számú jutalomként minden csapat tagja egy fagyit kapott az egyik másodikos kedves szülő felajánlásaként. Köszönjük!