Beiratkozás
Látogatók
Felhasználó: > 3 vendég4 robot
Statisztika
2011. márciusa óta Ön a látogató számláló
látogatónk!

Látogatottsági adatok
Bejelentkezés

Interaktív tábla a német órán

Interaktív tábla a német órán

 

Az anyanyelv fogalmát mindenki ismeri. Az idegen nyelvét is. A német nemzetiségi tagozaton megpróbáljuk a kettőt eggyé ötvözni. A gyerekek képessé válnak németül nemcsak magabiztosan kommunikálni, de gondolkodni is. A német nyelv elsajátítása mellett megismerkednek a német nemzetiség történetével, kultúrájával és hagyományaival is.

Életkori sajátosságaiknak megfelelően, játékos formában igyekszünk foglalkozni a kicsikkel. A német nyelvi szaktanteremben minden technikai eszköz megtalálható, ami a minőségi oktatást segíti. Az elmúlt tanév során iskolánk 12 darab új interaktív tábla birtokosa lett, melyből egy a mi szaktantermünkbe került. Ez óriási kaput nyitott a világra, hiszen lehetővé teszi, hogy a gyerekek eredeti német nyelvű filmeket nézhessenek, melyek széles választékban állnak rendelkezésre a világhálón. Vonzó, érdekes nyelvi játékokat próbálhatnak megoldani, mindeközben észre sem veszik, mennyit tanulnak. Tankönyvkiadók, honlapok kínálnak feladatsorokat, melyek hipp-hopp megjeleníthetők a táblán. Mi magunk is igyekszünk megismerkedni a technika nyújtotta lehetőségekkel és saját fejlesztésű alkalmazásokat létrehozni. Az interaktív tábla használata változatossá, hatékonyabbá teszi a tanulás folyamatát, ami elengedhetetlenül fontos minden korosztály számára.

A képeken az 1.a osztály tanulói láthatóak.

IMG_5557 IMG_5576 IMG_5581 IMG_5587 IMG_5601 IMG_5615 IMG_5617

Hozzászólás (bejelentkezés szükséges!)

(Megjelenés előtt el kell fogadni egy adminisztrátornak!)

Spacebuzz
Europe Code Week
Pályázatok
Képek gyüjteménye
Arhívum