Beiratkozás
Látogatók
Statisztika
2011. márciusa óta Ön a látogató számláló
látogatónk!

Látogatottsági adatok
Bejelentkezés

London dózsás szemmel

 

London dózsás szemmel

 

A veszprémi Dózsa iskola történetében először lehetőség nyílt arra, hogy huszan ellátogassunk Londonba.

 

A repülő június 20-án kora reggel indult Budapestről. Két óra repülés után érkeztünk meg Stansted repülőterére.

 

Még aznap nyakunkba vettük a várost. A Temze partján sétálva elértünk a Parlamenthez és a Big Benhez, majd a Buckingham palota előtt megcsodálhattuk a híres őrségváltást. Délután a Hyde parkban etettük a mókusokat. Másnap első úticélunk a Szent Pál székesegyház volt. Innen a London Eye-ra vitt utunk, ahonnan mesés kilátás nyílt a városra. Ajándékként megtekintettünk egy 4D-s filmet az angol fővárosról. A Westminster apátság épülete előtt megmutatta London igazi arcát, elkezdett esni az eső. Utunk a Downing Street-en vezetett tovább, ahol a mindenkori miniszterelnök rezidenciája található. Napunkat a Trafalgar téren folytattuk, ahol az olimpiáig visszaszámláló óra 36 napot mutatott. Sétánk a Picadilly Circuson ért véget. Hazafelé az esti London fényeiben gyönyörködtünk.

 

Kirándulásunk harmadik napján a képeslapokról jól ismert Tower hídon át, – ahol a később ismertté vált olimpiai ötkarika várta a világjátékok kezdetét – közelítettük meg a koronázási ékszerek színhelyét, a Tower-t. Az Oxford  Streeten lehetőség nyílt vásárlásra, majd a British Múzeumban a világ egyik legnagyobb egyiptomi kiállítását csodáltuk meg.   Utunk lezárásaként kipróbáltuk az 1863 óta működő metrót.

 

Egy életre szóló élménnyel lettünk gazdagabbak.


 

Hozzászólás (bejelentkezés szükséges!)

(Megjelenés előtt el kell fogadni egy adminisztrátornak!)

Spacebuzz
Europe Code Week
Pályázatok
Képek gyüjteménye
Arhívum