Német nemzetiségi iskolák találkozója

Október 4-én rendezték meg a német nemzetiségi iskolák találkozóját. Az idén a házigazda szerepét a Hriszto Botev Általános Iskola töltötte be. Az intézmények 2 három főből álló csapattal indulhattak a versenyen, melynek témája az ősz volt. A résztvevőknek a szókincstudás mellett nagyfokú kreativitásra is szüksége volt a nyolc feladat teljesítéséhez. Nemcsak hasznos, de kellemes, hangulatos délutánt töltöttek el a versenyzők. Nagyon szoros eredmény született, hisz az első helyezettek 56 pontot értek el, míg a mi diákjaink 54 ponttal a 3. helyen végeztek. Csapattagok: Freitag Bianka 7.a, Lengyel Dorottya 6.a, Balogh András 6.a osztályos tanulók. Másik csapatunk 50 ponttal az 5. helyet szerezte meg. Tagok: Pauer Fanni, Rózsa Elisabeth, Lőkös Gábor 7.a osztályos tanulók. Köszönjük, hogy méltó módon képviselték iskolánk tagozatát! Gratulálunk!
Dr. Kovácsné Balázs Tünde