Német nemzetiségi tagozat munkaterve 2011/2012. I.félév

Szeptember-október:

A 3.a és a 4.a. osztály tanulói megtekintik Hornung József német nemzetiségi gyűjteményét. (Bokor Zsuzsanna, Kissné Letykó Judit, Fertig Erzsébet)

Német nyelvi tábor szervezése az ausztriai Obervellachba.  Bár az utazás a következő tanév elején valósul meg, 2012. szeptember 16-22. , az előkészítését elindítjuk. A program költségét előtakarékoskodással, azaz részletfizetési lehetőséggel, és pályázati munkával biztosítjuk. A jelentkezők számára egyeztetett időpontban szülői értekezletet tartunk. (Szervező: Kovácsné Balázs Tünde)

A Deutschklubbal közös projekten dolgozunk, mellyel a magyarországi németek múltját, életét próbáljuk megismerni és megörökíteni, élettörténetek rögzítésével, riportok készítésével. (Kovácsné Balázs Tünde, Fertig Erzsébet a 6.a és 7.a osztályos diákok bevonásával)

A város német nemzetiségi iskoláinak találkozójára az idén a Botev iskolában kerül sor október 4-én. Iskolánkat két 6.a és két 7.a osztályos tanuló által alkotott csapat képviseli.(Kovácsné Balázs Tünde)

Igényfelmérés Márton-napi bálunkra vonatkozóan. ( Kovácsné Balázs Tünde)

Szépkiejtési verseny iskolai fordulója. (Horog Zsuzsanna)

November-december:

Nov. 11-én, pénteken, Márton-napi bált szervezünk a tagozat diákjainak és szüleiknek. (minden tagozaton dolgozó tanító, osztályfőnök, némettanár)

A városi Márton-napi rendezvényen a 2.a. osztály képviseli iskolánkat. (Piri Orsolya, Ruzsicsné Ring Éva, Oszkó Beáta, Kovácsné Balázs Tünde)

Ovi-suli programunk indítása november 17-én 17 órakor (csütörtökön). (Kovácsné Balázs Tünde, Ruzsicsné Ring Éva, és a jövő évben az első osztályokban  tanító pedagógusok)

Az év végi vizsga témaköreinek ismertetése, a kidolgozás megkezdése a 7. évfolyamon. (Bokor Zsuzsanna, Kovácsné Balázs Tünde)

Megyei német nemzetiségi kulturális fesztivál Városlődön. (Fertig Erzsébet, Horog Zsuzsanna)

Karácsonyi népszokások megismerése, német nyelvű műsor összeállítása. Szereplés a városi rendezvényeken. (Fertig Erzsébet és minden némettanár)

Jelentkezés tanulmányi versenyekre. (Bokor Zsuzsanna, Horog Zsuzsanna)