Kicsinyek Kórusa-Éneklő Ifjúság

A Dózsa Kicsinyek Kórusa részt vett 2011. április 18-án hétfőn az Éneklő Ifjúság rendezvényen.

Veszprémben a Simonyi Zsigmond Általános Iskola adott helyet a délután kezdődő és kora estig tartó koncertnek. 7 kórus lépett színpadra, változatos és élményt adó műsorokat hallhattunk. A „dózsások” egy népdalcsokrot énekeltek először, ezt Balázs Árpád: Ének a dalról című zongorakíséretes műve követte és végül a Gyulaffy László Általános Iskola Énekkarával együtt Kocsár Miklós: Kutyatár című darabja hangzott el. A gyerekeknek ez új élményt jelentett, elmondásuk szerint jól érezték magukat és tetszett nekik, hogy új oldalukról is megmutatkozhattak.

Az országos zsűri elismerően nyilatkozott az újra, sok év kihagyás után színpadra felállt „Dózsás kórusról”.

Szívből remélem, hogy ez volt az első lépés és követi a többi, koncertek és hasonló megmérettetések által.

Minden résztvevőnek, kedves szülőnek és kollégámnak köszönöm szépen a munkáját, támogatását és a segítségét!

Farsang-Törös Krisztina ének-zene tanár, a kórus vezetője