Napocska tábor

2.c osztály

2010. június 7-8-9.

A most már hagyománnyá vált tematikus táborunkat idén is megtartottuk az osztály tanulóinak. Az előző évi tapasztalatok után már nagy izgalommal és kíváncsisággal várták a gyerekek, hogy ebben az évben milyen új ismeretekkel gazdagodnak.

A téma az egészségtudatos magatartás és a biztonságos közlekedési ismeretek bővítése volt, mind elméletben és gyakorlatban.

A program megvalósításában iskolánk védőnője, Licsárné Hegyi Erika és felsős kollegánk, Bán Mihály volt a segítségünkre.

1. nap:

– Társasjáték, amelyben a bábuk maguk a diákok voltak. Itt az egészséges életmóddal és a környezetvédelemmel kapcsolatos kérdéseket kaptak.

– A gyümölcssaláta elkészítése közben háztartási alapismeretekkel is gazdagodtak.

2. nap:

– Közlekedési táblák megismerése.

– A tábláknak megfelelő kerékpáros és gokartos közlekedés.

– Motoros gokart kipróbálása.

– Tömegközlekedési oktatófilm megtekintése.

3. nap:

– A megszerzett közlekedési ismeretek gyakorlati alkalmazása városi séta során.

– Jutalom-barangolás az állatkertben.

Természetesen idén sem maradhatott el a várva várt jutalmazás, és nem maradhat el a tábor jövő év végi folytatása sem.

…………………………….                                 ………………………

Kishalminé Ágfalvi Andrea                      Keresztúri Zsuzsanna