Állatkertismereti vetélkedő

Dózsás majmocskák

A Veszprémi Állatkert hagyományaihoz híven idén is meghirdette izgalmas állatkertismereti vetélkedőjét az Állatok Világnapjához kapcsolódva. Iskolánk az Ökoiskola Hálózat tagjaként fontosnak tartja, hogy diákjaink több, a környezet – és természetvédelemhez kapcsolódó rendezvényen vegyenek részt. A felkészülés és a versenyek kapcsán megszerzett új ismeretek és élmények a témában való elmélyülésüket szolgálják.

Iskolánkból a harmadik-negyedik és az ötödik –hatodik osztályos korcsoportban indult el egy 5-5 fős csapat, akik vállalták, hogy felkészülnek az előre megküldött témakörökből és részt vesznek a vetélkedőn október 8-án.

A vetélkedő napján az időjárás is kegyes volt hozzánk, az őszi napsütésben nagy élmény volt bejárni az állatkert Gulya-dombi területét, ahol Csizmadia Károly zoopedagógus által összeállított érdekes feladatokat a vadállatok kifutóinál kellett megoldaniuk a városi általános iskolákból érkezett gyerekeknek. Voltak állatkerttörténeti kérdések, felelős állattartással kapcsolatos feladatok, de számot adhattak fajfelismerésből és ősállattanból is.

zsiráfokkal

A 3-4. osztályos korosztályban a „Dózsás Majmocskák” csapata második helyezést ért el. A csapat tagjai: Gabler-Rácz Balázs(3b), Módos Lili(4a), Szerdahelyi Eszter(4a), Szűcs Zsandár Hanga(3b), Szűcs Zsandár Barna (3b)

Doozsavárosi közlekedő zebrák

Az 5-6. osztályos korosztályban a „Doozsavárosi Közlekedő Zebra” csapata második helyezést ért el. A csapat tagjai: Kis Csenge (5a), Knolmayer Chiara (5a), Meszlényi Borka (5a), Sasvári enikő (5b) és Stogica Flóra (5a)