ORSZÁGOS KOMPETENCIAMÉRÉS 2019. MÁJUS 29.

Kedves 6.és 8. osztályos Tanuló!

Tájékoztatunk, hogy 2019. május 29-én, szerdán részt veszel az Országos Kompetenciamérésben.

A tesztek olyan matematikai és szövegértési eszköztudást mérő feladatokból állnak, amelyek a tanulóknak azt a képességét mérik, hogy a tanultakat hogyan tudják alkalmazni valódi helyzetek, problémák megoldásában.

Ezen a tanítási napon 7:45 órára meg kell érkezned az iskolába és a kijelölt teremben felmérésvezető tanár irányításával egy tesztfüzetet kell kitöltened.

A munkához szükséged lesz íróeszközökre (toll, ceruza), vonalzóra és számológépre, ezeket hozd magaddal! A munka 8 órakor kezdődik és kb. 12 óráig tart. A tesztfüzet kitöltésére 4 x 45 percet fordíthatsz, melyek között 10 perces szüneteket tartunk.

A felmérés részét képezi egy Tanulói kérdőív, melyet szüleiddel együtt ki kell töltened és hétfőre visszahoznod az iskolába!

A felmérés eredménye alapján nem csak a Te teljesítményedet, hanem az Iskola oktató munkáját is értékelni fogják. Fontos, hogy képességeidnek megfelelően, legjobb tudásod szerint vegyél részt a mérésben! Szeretnénk, ha legalább az elmúlt évek színvonalának megfelelő méréseredmények születnének idén is.

Tisztelt Szülők!

Gyermekük egy Tanulói kérdőívet visz haza, amelynek kitöltése nem kötelező, de a mérés értékeléséhez nagyon fontos információkkal szolgálhat. Kérjük, hogy segítse munkánkat ennek a kérdőívnek a kitöltésével, és május 27-én, hétfőn, küldje vissza az iskolába gyermekével (akkor is, ha nem tölti ki)!

A tanulók mérési azonosítót is kapnak. A tanuló személyét csak ennek alapján lehet azonosítani, mert a tesztfüzetet név nélkül töltik ki és az azonosító adatokat titkosan kell kezelni. Ezt a mérési azonosítót egy Névkártya tartalmazza, amit a mérés napján gyermeke hazavisz és átad Önnek.

Ezt a kártyát őrizze meg! Ezzel az azonosítóval lehet majd megnézni a mérési eredményeket a https://www.kir.hu/okmfit honlapon 2020. február 28-tól.

Ha a mérés napján gyermeke nem tud iskolába jönni betegség vagy más ok miatt, jelezze azt telefonon vagy személyesen 8 óráig. A tanuló hiányzását a Házirendben előírtak szerint kell igazolni!

Együttműködését kérve, tisztelettel:

Veszprém, 2019. május 23.

Lengyel Károly                                      Plutzer Ferencné

igazgató                                  a mérés iskolai koordinátora