Beiratkozás
Látogatók
Felhasználó: > 1 vendég1 robot
Statisztika
2011. márciusa óta Ön a látogató számláló
látogatónk!

Látogatottsági adatok
Bejelentkezés

SULIRÁDIÓ

SULIRÁDIÓ
2018.november 26.

 

Szép napot kívánok kedves dózsás diákok a sulirádió november 26-ai adásával! Kívánom, ez a hét is tartogasson sok új élményt számotokra. Zsuzsa nénivel és Viviennel együtt szeretettel köszöntjük a héten név- és születésnapjukat ünneplőket, sok örömet és boldogságot kívánva nekik az ünnepi készülődés jegyében.

 

Jó reggelt kívánok nektek! Szent András és Nyilas havában szeretettel köszöntelek Benneteket! András napjához legközelebb eső vasárnap, az idei évben december 2-a, advent első vasárnapja, ekkor gyújtjuk meg az adventi koszorún az első gyertyát. A négy gyertya a hitet, reményt, örömet és a szeretetet jelképezi.

Kedves diáktársaim! December 10-ig várjuk egyedi készítésű karácsonyfadíszeiteket, max. 3 darabot a Szép karácsony, szép zöld fája pályázatunkra. A legszebb díszekkel, melyeket majd jutalmazunk, remélem együtt díszítjük fel a dózsás karácsonyfánkat.

 

Kedves diákok! E héten tartjuk a gyermekkönyvhét iskolai rendezvényeit.

Témánk: Érdekes történetek, élvezetes olvasás

Alapmotívum: a víz ereje, szerepe a művekben

 

November 26.  hétfő   13 30-tól  14 óráig 1. évfolyam

Osztályonként 5-5 tanulót várunk vízhez kötődő diavetítésre.

November 27-én, kedden  városi könyvtárhasználati vetélkedőn veszünk részt egy csapattal.

Csapattagok: Gyimesi Luca, Bikádi Csongor, Schmidt Ferenc  5. b osztályos tanulók.

November 28-án szerda  1345-1430    2. évfolyam

Osztályonként 4-4 tanulót várunk Wass Albert: Tavak könyve című meséjének játékos feldolgozására

November 29-én csütörtökön 1345-1430  3-4. évfolyam

Osztályonként 3 fős csapatokat várunk vízhez kapcsolódó „hárompróbára”.

A felső tagozatos tanulók egyéni verseny keretében hétpróbás feladatlapot oldhatnak meg az iskolai könyvtárban délutánonként.

 

A felső tagozatos tanulók segíthetnek az alsósoknak rendezett programokon.

Ekkor hirdetjük meg a „ Kincsek a könyvtárból” fal díszítését szolgáló rajzversenyt is.

Vízzel kapcsolatos meséhez készíthetnek rajzot a tanulók A/4-méretben.

Külön értékeljük az 1-2.  a 3-4. és a felső tagozatos rajzokat.

Leadási határidő: 2019. február 1.

 

Az Okoskodó műveltségi játékunk múlt heti kérdésére adott jó választ a kérdés feltevőtől , Bikádi Csongor  5.b osztályos diáktól hallhatjuk.

Bikádi Csongor: A vörösfenyő legjellegzetesebb, a többi fenyőfélétől eltérő tulajdonsága, hogy tűleveleit a tél beállta előtt lehullatja. Igazán ez volt a legjobb válasz, melyre Bikádi Emese a 3.a-ból és Marton Dániel a 7.b-ből válaszolt helyesen,gratulálunk nekik, Érsek Titusznak nem sikerült helyesen leírnia a megfejtést.

 

A lucfenyő tűlevelei 4–10 éves korukban hullanak le. Ezt a megfejtést is elfogadtuk, jó megfejtőink Hageman Kata 4.a, Biernbauer Zsombor 5.b, Kovács Benedek 5.c, Veres Szofi 4.a, Gáncs-Pető Levente 5.c, Vadas Márk 6.b, Vörös Nóri 4.a, Vadas Bence 4.b. Eheti kérdésem, amelyre csütörtökig várjuk megfejtéseiteket.

 

Kedves felsős diákok! December 6-án rendezi meg a diákönkormányzatunk a tesis munkaközösséggel a Mikulás kupa házi focibajnokságra, melyre december 3-ig várjuk az osztályok vagy évfolyamok csapatainak jelentkezéseit, a kiírás szerint, a testnevelő tanároknál.

 

Advent közeledtével elcsendesedünk, a szívünk megtelik örömmel és várakozással ezért egy elgondolkodtató idézettel segítünk még jobban ráhangolódni a közelgő ünnepekre. “Igazi lelkünket, akárcsak az ünneplő ruhákat gondosan őrizzük meg, hogy tiszta legyen majd az ünnepekre.” (József Attila)

 

Megköszönve figyelmeteket, mosolygós napot, örömteli hetet kívánva adom át a szót Márta néninek.

 

Hozzászólás (bejelentkezés szükséges!)

(Megjelenés előtt el kell fogadni egy adminisztrátornak!)

Spacebuzz
Europe Code Week
Pályázatok
Képek gyüjteménye
Arhívum