Angol nyelvi tábor

Pályázat keretében idén nyelvi tábort szerveztünk a Dózsa iskolában, 6. évfolyamos angol nyelvet tanuló diákjaink részére.

A tábor június 18.-22. között került megrendezésre napközis tábor keretében reggel 8.00-tól 16.00-ig.

A táborért Kisné Hudák Kata néni és Rácsai Robi bácsi voltak a felelősek.

Segítette munkánkat Polgár Ildi néni, valamint közösségi szolgálatukat teljesítő középiskolás diákok: Vági Martin, Bettes Gabriella és Rácsai Zalán.

A tábor tematikája épített és természeti környezetünk volt. A programokat szorosan meghatározta a pályázat, de a gyakorlati megvalósulásukat Kata néni és Robi bácsi találták ki.

1.nap (2018.06.18.) Érkezés után megtörténtek az előkészítő és bevezető programok, tábor szabályainak ismertetése, a tervezett programok átbeszélése, a célok kijelölése.

Az ismerkedési és közösségépítő játékok nagyon tetszettek a gyerekeknek, együttműködők és érdeklődők voltak.

2.nap (06.19.) Csoportmunka keretében kezdődött meg a tanulás a második napon.

A téma (lakóhelyünk) részletes kidolgozása irányított munkalapok segítségével. Körül jártuk a világban jellemző épített lakó-környezetek jellegzetességeit (tanya, falu, kisváros, nagyváros, metropolisz).

Projektmunka keretében dolgozták fel a diákok az adott témát, majd prezentáció során mutatták be munkáikat. E nap délutánján egy kis különlegességgel éltünk: Robi bácsi jóvoltából íjászkodtunk az iskola udvarán.

A gyakorlati megvalósulást természetesen megelőzte az íjászkodás angol szakszavainak elsajátítása, ill. történelmi-kulturális hátterének megismerése.

3.nap (06.20.) A kimozdulás, és a minősített külső programszolgáltatóhoz való ellátogatás napja. Ellátogattunk a Katedra Nyelviskolába.

Robi bácsi bemutatta célnyelven az intézményt és az ott folyó szakmai munkát. Betekintést nyertünk a nyelviskola különböző profiljaiba (nyelvoktatás, programozás és szabaduló szobák).

Ezen a napon még városnéző sétán is részt vettünk. A sétánk során végig jártuk Veszprém belvárosában található főbb intézményeket (Hangvilla, Megyeháza, Óvárostér, Katonaság-Szikla, Polgármesteri Hivatal, Színház, Állatkert, Kórház…).

Pihenésképpen visszaérve az iskolába a gyerekek két angol nyelvű ill. feliratozott filmet néztek meg The Song of Sea és Sky High címmel.

4.nap (06.21.) Ezen a napon az előző nap tapasztalatait foglaltuk össze és dolgoztuk fel pármunka formájában, mely során a tanulók prezentációt készítettek az általuk kiválasztott intézményről Veszprém vonatkozásában.

A délután folyamán áttértünk utolsó programsablonunk témájára: közvetlen természeti környezetünkre.

5.nap (06.22.) Az utolsó nap délelőttjén projektmunka keretében irányított kérdések mentén lezártuk természeti környezetünk témát: a Dózsa iskola területén található hársfákkal foglalkoztunk.

Ebéd után lezártuk a hetet, értékeltük és összefoglaltuk a munkát, ajándékosztás volt és búcsúzkodtunk.

Minden nap bőséges étkezésben volt részünk. A gyerekeknek minden nap volt alkalmuk a szabad levegőn eleget játszani, pihenni, és fagyiztunk is.

Összességében kiemelkedően jól sikerült a szakmai program teljesítése, emellett a tanulók jól érezték magukat, ami számunkra a legnagyobb elismerés volt.

Igényes munkákat adtak ki a kezükből a gyerekek, projektjeiket, a plakátokat egy kiállítás keretében be is mutatjuk a főépület felső zsibongójában.

Öröm volt együtt lenni és angolt tanulni ezen a héten, kicsit másképpen, mint az iskolapadban!

Az angol nyelvi táborban készült fényképek ide kattintva megtekinthetők