Beiratkozás
Látogatók
Statisztika
2011. márciusa óta Ön a látogató számláló
látogatónk!

Látogatottsági adatok
Bejelentkezés

Kék, sárga…zöld! – Oktatócsomag a felelős hulladékgazdálkodásért

Néhány héttel ezelőtt a Csalán Egyesület programjának köszönhetően Dr. Szalay Tímea tartott rendkívüli osztályfőnöki órát az 5. c-ben, melynek keretén belül a gyerekek játékos formában gyarapíthatták tudásukat  a szelektív hulladékgyűjtés fontosságáról. Így emlékeztek vissza:

 

“Hétfőn az első óra osztályfőnöki óra volt – mint mindig. Az óra első része átlagosan telt, de aztán vendégünk érkezett: Timi néni. Gyors bemutatkozás után elmondta miről fog nekünk beszélni: a hulladékokról és újrahasznosításukról. Miután szó esett arról milyen fajta hulladékokat ismerünk és ezeket melyik kukába kell dobni, Timi néni elárulta, hozott számunkra egy játékot.

A játékhoz kártyákra és kartondobozokra volt szükség. Mindegyik kártyára volt rajzolva valami, ezeket kellett szétválogatni a kartonkukákba csoportosítva. A csoportok: műanyag, papír, fém, veszélyes, szerves, vegyes és ajándék. Az ajándékba azok kerültek, amiket még más használni tud. Amikor kész voltunk a a válogatással, közösen megbeszéltük mi hova került. Sajnos olyan is volt, aki nem vette komolyan és össze – vissza rakta bele a kártyákat a dobozokba, ezért sokat kellett javítanunk. Végül minden a helyére került és mi is okosabbak lettünk és sokat tanultunk.”  Vámosi Kamilla 5. c

 

“…Nagyon sok új dolgot megtudtunk és nagyon jól szórakoztunk. Eddig nem nagyon érdekelt a dolog, de most, hogy bővültek ismereteim a környezetvédelemről fontosnak találom. Ráadásul Timi néni nagyon kedves, úgyhogy köszönöm ezt a jó élményt!” Fischer Anna 5. c

 

Hozzászólás (bejelentkezés szükséges!)

(Megjelenés előtt el kell fogadni egy adminisztrátornak!)

Spacebuzz
Europe Code Week
Pályázatok
Képek gyüjteménye
Arhívum