Beiratkozás
Látogatók
Felhasználó: > 8 vendég1 robot
Statisztika
2011. márciusa óta Ön a látogató számláló
látogatónk!

Látogatottsági adatok
Bejelentkezés

Audi gyárlátogatás

  1. október 6-án Győrbe kirándultunk a tehetséggondozó szakkörrel.

Az AUDI gyár látogatásának legérdekesebb része a karosszéria műhely meglátogatása volt. A gyárban minden területen világszínvonalú megoldásokat alkalmaznak. Az üzemépületeket geotermikus energiával fűtik.

A csarnokokban emberek és robotok dolgoznak együtt; közösen alakítják az autók fődarabjait.

A gépek folyamatos működése ellenére a zajszint jóval az elviselhető szint alatt marad.

A hatalmas épületekben az alkatrészeket a dolgozók targoncákkal, a kisebb méretűeket teherrollerekkel (!) szállítják. Az egyetlen kifogásolható dolog is az épületek és a gyártelep méreteihez kötődik: a földszintes, legfeljebb 1 emeletes épületek túl nagy területen terpeszkednek el, a gyár pazarlóan használja fel a földet.

A kirándulás másik helyszíne az egyetem melletti, MOBILIS nevű interaktív kiállítás volt.

A tárlat alapvetően a közlekedésről és a járművekről szól, de ennek kapcsán széleskörű tájékoztatást ad. A látottak, megtapasztaltak kiválóan illeszthetők iskolánk TIA (Természetttudomány-Informatika-Angol) programjának ismeretei és tevékenységei közé is.

A kirándulásról készült képek ide kattintva itt megtekinthető

Bán Mihály

Hozzászólás (bejelentkezés szükséges!)

(Megjelenés előtt el kell fogadni egy adminisztrátornak!)

Spacebuzz
Europe Code Week
Pályázatok
Képek gyüjteménye
Arhívum