Beiratkozás
Látogatók
Felhasználó: > 1 vendég1 robot
Statisztika
2011. márciusa óta Ön a látogató számláló
látogatónk!

Látogatottsági adatok
Bejelentkezés

Takarékossági hőmérő

hőmérő3A diákönkormányzat segítségével újraindítjuk a Takarékossági Hőmérő nevű akciónkat: nyitunk egy virtuális számlát a közösségi céljaink megvalósítására. Minden olyan héten, amikor minden rendben van, 10.000 Ft-tal növekszik a számlánk összege.

Takarékoskodni lehet:

  • az ajtók, ablakok becsukásával (a szellőztetés után),
  • a vízzel (csapok elzárása, ha nem használjuk),
  • a villannyal (lekapcsolása, ha az osztály elmegy más órára),
  • és a berendezési tárgyak épségének, az iskola és az udvar tisztaságának megóvásával.

A berendezési tárgyak tönkremenetele (törés, stb.), illetve a heti rendszeres takarékossági ellenőrzésen tapasztalt fölösleges víz-, villanyhasználat, ajtók, ablakok indokolatlan nyitva tartása ( ez a fűtés miatt fontos), a szemetelés csökkenti az összeget, így a kitűzött célunk megvalósulása későbbre tolódik.

A diákfaliújságon elhelyezett takarékossági hőmérő piros csíkja a számla heti állását mutatja.

Energiafelügyelet megalakítása

A diákönkormányzat a takarékossági program segítésére létrehozza az Energiafelügyeletet.

E szolgálat feladata, hogy támogatást adjon a takarékossági céljaink megvalósulásához. Szúrópróbaszerűen, segítő szándékkal ellenőrzi a víz, a villany; fűtési szezonban az ablakok, ajtók megfelelő használatát; a helyiségek és berendezési tárgyak tisztaságát és épségét. A tapasztaltakat ellenőrzési naplóban rögzíti. A felügyelet tagjai lehetnek az osztályok küldöttei.

Felszerelés: ellenőrzési napló, CB rádió

Takarékossági céljaink

Szeretnénk bevezetni a biatlon = sílövészet sportágat az iskolánkban. A biatlon alapja a sífutás (és a lövészet), de különböző járművekkel minden évszakban űzhető.

Első célként annak a céllövő puskának a megvásárlását tűztük ki , amellyel el tudjuk indítani a sportágat.

Bán Mihály tanárúr

Hozzászólás (bejelentkezés szükséges!)

(Megjelenés előtt el kell fogadni egy adminisztrátornak!)

Spacebuzz
Europe Code Week
Pályázatok
Képek gyüjteménye
Arhívum